У листопаді позначку в 1 мільйон підписників перетнув YouTube-канал українського іномовлення FREEДОМ.LIVE — це другий канал ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України”, що отримав “золоту кнопку” менш ніж за рік від першого мільйонника. Відео про російські терористичні атаки на цивільну інфраструктуру України та міжнаціональну ворожнечу в Росії увійшли до трендів російського сегмента YouTube, а до топу міст за переглядами потрапили столиці країн Середньої Азії.
Наслідки запуску армією РФ міжконтинентальної балістичної ракети, яку Росія називає “Орешником”, по Дніпру стали однією з топтем листопада. До трендів російського сегмента YouTube потрапило повідомлення про удар — відео лише на каналі FREEДОМ.LIVE переглянули понад 5 млн разів. Географія переглядів: 95,9% — з-за кордону, з них 63,5% — з Росії, 9,7% — Узбекистану, 4,5% — Казахстану, 3% — Киргизстану. Загалом кількість перегляду контенту на тему нової російської зброї та перспектив її застосування лише у перший тиждень після удару сягнула позначки у 8 млн.
До трендів YouTube також продовжують потрапляти відео про ксенофобію, расизм та дискримінацію мігрантів у Росії. Так, майже 400 тис. переглядів на каналі FREEДОМ.LIVE отримав випуск програми “Спеціальний репортаж”, у якому йшлося про те, що Росії вкрай необхідне залучення робочої сили з-за кордону, водночас Москва перетворює трудових мігрантів на внутрішніх ворогів. Понад 99% аудиторії — з-за кордону (62% — з Росії, 12,8% — Узбекистану, 10,5% — Таджикистану, 4,5% — Киргизстану, 2,3% — Казахстану). В топ міст за переглядами увійшли Москва (Росія), Санкт-Петербург (Росія), Ташкент (Узбекистан), Душанбе (Таджикистан), Бішкек (Киргизстан).
Значна увага глядачів іномовлення минулого місяця була прикута до обрання Дональда Трампа президентом Сполучених Штатів Америки, а також реальності втілення його обіцянки швидко припинити війну в Україну. Лише на платформах ДП “МПІУ” сюжети про результати президентських виборів у США зібрали понад 3 млн переглядів, разом із майданчиками партнерів ця цифра перевищила 5 млн. Коротке відео із заявою Володимира Зеленського про те, що Дональд Трамп справді може хотіти завершити війну в Україні, однак невідомо, чи зможе це зробити, отримало 1,5 млн переглядів (94,6% — з-за кордону, з них 59,8% — з Росії, 7,8% — Узбекистану, 5% — Казахстану, 4,1% — Киргизстану).
FREEДОМ продовжує стежити за ситуацією на фронті. Традиційно високими є перегляди відео, в яких йдеться про атаки по об’єктах на території Російської Федерації. У листопаді увага глядачів також була прикута до ситуації на Курщині, оскільки саме там з’явились військові з Північної Кореї. Майже 470 тис. переглядів отримав випуск програми “Фронт News”, в якому зокрема йшлося про перший задокументований випадок ураження українськими Силами оборони північнокорейських військових на Курщині. Аудиторія переглядів: 84,3% — з-за кордону, з яких із Росії — 32,8%, Казахстану — 14,4%, Білорусі — 3,7%, Узбекистану — 3,6%.
Значну увагу аудиторії привертають сюжети про політичну та соціально-економічну ситуацію на Кавказі. У листопаді перегляди нового YouTube-майданчика FREEДОМ.КАВКАЗ сягнули 1,5 млн. Аудиторія розподілилася наступним чином: Росія — 76,4%, Казахстан — 2,9%, Таджикистан — 2,5%, Узбекистан — 2,5%, Україна — 1,9%.
У листопаді контент під брендом FREEДОМ на платформах ДП “МПІУ” (YouTube, Facebook, Telegram, X, TikTok) і партнерських майданчиках зібрав 231,5 млн переглядів*, а загальна кількість переглядів за весь час роботи склала 11,8 млрд. Частка переглядів з-за кордону в YouTube-каналах FREEДОМ зросла до 91,5%, а середній показник на каналах іномовлення та партнерів — 76,3%. Лідерами за переглядами стали Москва, Ташкент, Санкт-Петербург, Краснодар, Бішкек, Єкатеринбург та Самарканд.
У TikTok FREEДОМ перегляди за листопад становили 6,2 млн, а в Telegram-каналах FREEДОМ та FREEДОМ.LIFE — 10,6 млн.
*Загальні показники на всіх діджитал-майданчиках (YouTube, Facebook, TikTok, Telegram) ДП “МПІУ” та на майданчиках партнерів — українських медіагруп, на яких виходить контент під брендом FREEДОМ.
**Дані наведені в матеріалі станом на 30.11.2024. Джерела даних: аналітичні інструменти діджитал-платформ; Google Analytics; YouTube Studio каналів FREEДОМ та партнерів.