Діалог із російським диктатором не має сенсу, заявив президент України. Путін не хоче завершення розв’язаної Росією війни проти України дипломатичним шляхом, наголосив Володимир Зеленський. Київ, навпаки, послідовний у своїх кроках на шляху до досягнення справедливого миру, інформує FREEДОМ.
Курська операція Збройних сил України допомогла запобігти окупації північних прикордонних областей — Чернігівської та Сумської. Про це розповів президент Володимир Зеленський у межах форуму “Україна 2024 року. Незалежність”.
Крім того, за інформацією головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, Курська операція змусила Москву перекинути майже 30 тис. військових з інших напрямків фронту. Однак це далеко не єдина мета Києва.
“Курська операція входить до нашого плану — план перемоги України. Можливо, для когось це звучить амбітно, але для нас це дуже важливо. Один із напрямків, частина якого вже зроблена, — це операція в Курській області. Другий напрямок — стратегічне місце України в інфраструктурі безпеки світу. Третє — це потужний пакет примусу Росії до закінчення війни дипломатичним шляхом. І четвертий напрям — економічний. Наш план перемоги підготовлено. Я його збираюся представити президенту США на зустрічі у вересні”, — заявив глава Української держави.
Для Путіна захист російських територій не є пріоритетом. Йому важливіше захоплювати чужі землі, і Курська операція це підтверджує, упевнений президент України.
Поки кремлівський диктатор намагається захопити території іншої країни ціною життя своїх громадян, Україна працює над питанням відновлення справедливого світу. Київ готується до другого Саміту світу — проводить зустрічі з партнерами та готує підсумковий документ.
“Енергетичне питання порушено та готується детальний документ — будуть узгоджені всі позиції на зустрічі з нашими колегами. Друга зустріч — морем. Третя зустріч — гуманітарний аспект — щодо обміну та повернення дітей. Усі ці три пункти будуть опрацьовані. Думаю, що ми всі встигнемо, — і на листопад буде цей документ. Наше завдання — узгодити його в межах підготовчого етапу до другого Саміту миру”, — наголосив Володимир Зеленський.
Другий Саміт миру має відбутися в одній із країн глобального Півдня. Про це заявив керівник Офісу президента України (ОПУ) Андрій Єрмак.
“Це великий успіх української дипломатії під час війни. Україна не повинна віч-на-віч залишатися з Росією і потрібно все-таки змусити Кремль підкоритися міжнародному праву. Саме ця філософія закладена у формулу миру президента Зеленського. Понад 100 держав та організацій, 93 підписи під фінальним комюніке — воно залишається відкритим і щомісяця ми отримуємо нову країну”, — наголосив керівник ОПУ.
Продовжує працювати Україна й над виробництвом власної зброї. Так, Володимир Зеленський повідомив про успішне випробування першої балістичної ракети, а також далекобійної ракети-дрону “Паляниця”, виготовлених в Україні.
Обговорює Україна з країнами-союзниками, зокрема з Польщею,й питання використання ними своїх засобів протиповітряної оборони (ППО) для збивання російських повітряних цілей.
“Збивання ракет над Україною. Принаймні над західною частиною України, принаймні збивання ракет, які йдуть курсом на Польщу. І тут ми дуже багато про це говорили. І тут, я так розумію, потрібна підтримка кількох країн. Польща вагається залишатися віч-на-віч з таким рішенням, вона хоче підтримки інших країн в НАТО. І я думаю, що, можливо, це призвело б до позитивного рішення і з боку Румунії”, — вважає президент України.
Обов’язкова умова справедливого миру — вступ України до Європейського Союзу та НАТО, упевнені в українському парламенті.
“Ми багато працюємо над наближенням України до НАТО. І під час нашої останньої зустрічі у Вашингтоні, на рівні парламентських асамблей НАТО, було ухвалено кілька рішень на підтримку України на її шляху до НАТО”, — наголосив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.
Київ разом із союзниками продовжує працювати і над посиленням санкцій щодо країни-агресора. Ціль України — конфіскація заморожених російських активів.
Тим часом країни “Великої сімки” (G7) погодили виділення кредиту Україні на 50 мільярдів доларів, для погашення якого використовують надприбутки від російських активів.
“Ці кошти мають бути безумовними для України. Вони мають бути безвідсотковими, не впливати на збільшення державного боргу. Це умова, яка також є у програмі МВФ. І ці кошти ми можемо використати на будь-які потреби, які має Україна. Насамперед, для відшкодування втрат. Адже це російські активи, а ми домовлялися, що насамперед направимо ці кошти на те, щоб відшкодувати збитки та втрати, які Росія завдала нашим людям”, — заявив український прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Неможливий справедливий мир без справедливого покарання винних. Йдеться про створення спецтрибуналу для Росії за злочини, скоєні в Україні. Вже рік 16 прокурорів із шести країн, включаючи спецпрокурора від США, працюють у Гаазі, Євроюсті та Міжнародному центрі з переслідування за злочини агресії. Вони готують ґрунт для майбутнього трибуналу, наголосив головний прокурор України Андрій Костін.
Читайте також: Форум “Україна 2024. Незалежність”: на важливі цілі заходу звернула увагу політологиня