Фортифікаційні споруди: чому їх неможливо облаштувати на смузі кордону з РФ, розповів експерт

Олександр Коваленко. Скриншот: uatv.ua

Зведення фортифікаційних споруд за кілька кілометрів від кордону з Росією в Харківській, Сумській та Чернігівській областях України є неможливим, тому що ця територія прострілюється країною-агресором. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Сіра зона” — кілометр — три кілометри від кордону з Російською Федерацією. Російські окупаційні війська можуть заходити в цю зону, не зустрічаючи перешкод у вигляді лінії оборони та рубежів. Чому? Тому що з 2022 року, коли були звільнені ці території безпосередньо з кордону Російської Федерації, зведення таких фортифікаційних споруд уявлялося неможливим”, — сказав він.

Коваленко наголосив, що в суспільстві обговорюється така тема як корупція, однак є й інший досить об’єктивний бік цієї ситуації.

“Коли починається інженерне будівництво, коли використовується цивільна, наприклад, техніка, її знищують артилерійським вогнем, FPV-дронами, баражувальними боєприпасами, мінометними ударами тощо. Тобто гинуть люди, знищується техніка, будівництво просто неможливе. Там зони навіть прострілюються снайперським вогнем. Зі свого боку, ми чуємо інші доводи. А ось росіяни побудували зі свого боку фортифікації буквально за 300-500 метрів від кордону. Ось вони змогли, а ми не можемо. А тут питання ось у чому. Ви, коли робите такі заяви, подумайте над найголовнішим аспектом війни. Росіяни — це терористи, вони маніяки, вони вбивають цивільне населення. В Україні вони влаштували геноцид цивільного населення, їм роздовбати цивільні трактори та екскаватори — це нічого не коштує”, — сказав військово-політичний оглядач.

Він наголосив, що Україна не може завдавати ударів по таких об’єктах та такій техніці, оскільки діє в межах міжнародного законодавства.

“І, в принципі, це удари, як не крути, по цивільних об’єктах, які будуть використані російською пропагандою, щоб максимально дискредитувати Україну. Хоч би як це дивно мені здавалося, але навіть зараз ми повинні витримувати ось цей баланс, щоб у росіян було менше приводів нас дискредитувати. Вони свою власну авіаційну бомбу впустили на багатоповерхівку. Хто в результаті виявився винним? Україна, яка нібито обстріляла цю багатоповерхівку. Тобто ось у чому концепція цієї війни. Вони можуть собі прикордонну зону облаштовувати, тому що ми не вбиваємо цивільних. Вони вбивають цивільних без докорів сумління”, — сказав Коваленко.

Читайте також: Противник не дістався першої лінії оборони в Харківській області, — військовий експерт

Прямий ефір