Формується досить могутній пласт країн, які допомагають Україні, — Юрконіс

Вітіс Юрконіс. Фото: lrt.lt

Країни Балтії та Скандинавії яскраво виражені у співпраці з Україною та допомозі, особливо останнім часом. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог, керівник литовського офісу Freedom House, викладач Інституту міжнародних відносин і політичних наук Вільнюського університету Вітіс Юрконіс.

Він зазначив, що глибока співпраця країн Балтії та України — це правильний підхід, тому що є розуміння, яку загрозу несе Кремль.

“І загалом скандинавські країни, балтійські країни завжди були доволі яскраво виражені в євроатлантичній спільноті з приводу допомоги Україні останнім часом. Тож мені здається, це тільки акцентує, що єдиний регіональний голос, може, навіть звучить сильніше в євроатлантичній спільноті, ніж там 12 окремих країн. І в цьому плані я бачу в такій регіональній співпраці тільки плюси”, — сказав Юрконіс.

Політолог наголосив, що в цьому випадку солідарність кожної країни важлива.

“Теж треба розуміти, що ми вже за межами світу холодної війни, де були тільки Москва й Вашингтон. І дуже динаміку в євроатлантичній спільноті змінив той факт, що приєдналися Фінляндія та Швеція. І це якраз країни Балтійського басейну. Фінляндія безпосередньо має і кордон із Росією, і там уже якщо дивитися і військову міць, і рівень життя, і фінансові можливості порівняно з тим, де перебуває економіка Росії і соціальна ситуація Росії, — мало не здасться. І в цьому плані те, що крім того, що є окремі країни, ми бачимо регіональне співробітництво, альянс країн, які поділяють цінності та які підтримують Україну, — це ж сила”, — сказав він.

Політолог нагадав, що Кремль на цьому тлі купує зброю в Ірану та Північної Кореї.

“Але щоб там були великі якісь союзники, навряд чи ми можемо про це сказати. А ось тут формується нібито досить могутній пласт країн, які поділяють ті погляди й допомагають Україні. І мені здається, не треба цього недооцінювати”, — сказав Юрконіс.

Читайте також: Північна Європа підтримує план перемоги та зацікавлена вкладати в оборонну промисловість України — підсумки саміту

Нагадаємо, Україна та ще 12 держав Європи заснували новий формат оборонного співробітництва.

Прямий ефір