Збройні сили України готові зустрічати гідно ворога на Північному плацдармі. Питання в іншому — що з себе представлятиме ворог? Оскільки сили і засоби, сконцентровані на території Білорусі, як білоруської армії, так і російських окупаційних військ, на сьогодні не являють собою ударне угруповання. Таку думку сьогодні, 18 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“Якщо дійсно якимось неймовірним чином Путіну вдасться переконати Лукашенка віддати його армію під командування російських генералів, що, як на мене, буде для Лукашенка самовбивчим кроком, то в такому разі ми спостерігатимемо наступний розвиток подій, а саме початок формування повноцінного ударного угруповання на території Білорусі. А це, як мінімум, концентрація сил і засобів не менше ніж 40-50 тисяч особового складу. Такої кількості на сьогодні на території Білорусі, боєздатних підрозділів, що з боку білоруської армії, що з боку російської, немає, відсутня”, — сказав він.
За даними оглядача, сумарно їхній потенціал наразі становить приблизно 24-25 тисяч осіб, що фактично майже вдвічі менше, ніж було станом на 24 лютого, коли на територію України вторглося 40 батальйонно-тактичних груп російських окупаційних підрозділів з території Білорусі.
“Тому формування ударного угруповання може зайняти десь місяць-півтора, можливо навіть два, залежно від їхніх технічних можливостей, логістики тощо. І цей процес неможливо здійснити непомітно. І прекрасно це буде видно, що нашій розвідці, що розвідці наших міжнародних партнерів, і накопичення цього ресурсу відповідно матиме всі наслідки, що випливають, — посилення оборони з нашого боку в напрямку білоруських кордонів”, — вважає Коваленко.
Він зазначив, що залежно від того, які цілі переслідує ворог, з Білорусі можна очікувати великомасштабного вторгнення або чогось іншого.
“Якщо говорити про захоплення області, обласного центру, наприклад, то в цьому випадку силами диверсійних груп не впоратися, тут повинно бути повноцінне скупчення батальйонно-тактичних груп, повноцінне ударне угруповання, з усією штатною технікою і підтримкою, як артилерії, так і авіації. Тобто повноцінна військова операція із захоплення території. Якщо ставиться мета — проведення будь-якої диверсії, то в цьому випадку невеликі мобільні групи диверсійного типу можуть здійснювати свою діяльність, проникати на територію України і виконувати поставлені завдання. Але з іншого боку, у ЗСУ є досить багатий досвід щодо контрдиверсійної діяльності. І я б не позаздрив тим ДРГ, які можуть попастися на подібного роду виконання завдань на нашій території”, — резюмував Олександр Коваленко.
Читайте також: “Буде гарячий прийом”: українські воїни готуються до наступу окупаційних військ з боку Білорусі (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше Коваленко висловив думку, що якщо РФ вирішить повторити наступ на Київ, їй потрібно не тільки 70-80 тис. солдатів, а й набагато більше техніки, ніж було 24 лютого. Сумарно у Росії немає сил і ресурсів для нового наступу на столицю України.