Напередодні відбулася зустріч радників із нацбезпеки та радників із зовнішньої політики щодо імплементації формули миру президента Володимира Зеленського та принципів відновлення миру в Україні. Порівняно з попередньою зустріччю в Саудівській Аравії, де брали участь 40 країн, у цій список країн-учасниць значно розширився — до понад 60. Цей результат показовий, адже українська формула миру є абсолютно адекватною і знаходить підтримку дедалі більшої кількості країн, готових узяти посильну участь у її реалізації. Про це сьогодні, 30 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Ігор Рейтерович.
“Цей результат показовий, з тієї точки зору, що, починаючи від першої зустрічі в Копенгагені, як правило, або в кілька разів, або на порядок збільшувалася кількість тих, хто брав участь на наступній зустрічі. Це свідчить про те, що, по-перше, формула, яку пропонує Україна, абсолютно адекватна, вона знаходить підтримку серед різних країн, готових узяти посильну участь (хтось активнішу, хтось менш) у реалізації цієї формули. Тому що ця формула, це дуже важливе уточнення, звісно, вона насамперед про Україну, вона про те, що нам важливо, що нам болить, і що ми хочемо вирішити”, — сказав він.
Але, з іншого боку, за словами політолога, ця формула з багатьох питань стосується проблем, які не менш актуальні для країн, представники яких були на цій зустрічі.
“І країн глобального Півдня, і країн Європи, і країн яких завгодно, які приїжджали, і розуміють, що на тлі недієздатності Організації Об’єднаних Націй такі майданчики дають змогу обговорити якісь важливі речі та спробувати пошукати нові механізми розв’язання тих проблем, які світу створюють неадекватні держави на кшталт Російської Федерації. Тому це добре, що їх з кожним разом все більшає і більшає. Я думаю, що фінально на саміт, де будуть лідери держав, там буде дуже широке представництво, там будуть присутні багато держав, які в принципі готові будуть підтримувати цю формулу, і будувати новий світовий порядок, чесніший, справедливіший за той, який існує на сьогодні”, — пояснив Рейтерович.
Читайте також: Українська формула миру є універсальною, — Левусь
Як повідомлялося раніше, третя зустріч радників з питань національної безпеки та радників із зовнішньої політики, яка відбулася на Мальті, стала логічним продовженням перемовин відповідного формату в Копенгагені та Джидді. Цього разу на Мальті зібралися представники 66 країн, зокрема з Азії, Африки та Латинської Америки. Українську делегацію очолив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Він зазначив, що увагу було зосереджено на п’яти ключових пунктах української формули миру: ядерна, продовольча, енергетична безпека, відновлення територіальної цілісності України та світового порядку, а також звільнення українських полонених і депортованих.