Фіцо вдруге відвідав Україну — аналіз Левченка

Зустріч Роберта Фіцо та Денис Шмигаля. Фото: kmu.gov.ua

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вдруге відвідав Україну. Вперше він здійснив візит у квітні цього року. Таким чином, можна вважати, що сьогоднішня зустріч прем’єра Угорщини з українським колегою є підбиттям підсумків раніше укладених угод. Водночас риторика Фіцо порівняно з його минулим візитом не змінилася. Таку думку сьогодні, 7 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат Олександр Левченко.

За його словами, під час зустрічі прем’єр-міністри Словаччини та України Роберт Фіцо та Денис Шмигаль серед іншого обговорювали українську формулу миру.

“Українська сторона ще раз представила формулу миру, яка зараз обговорюється на міжнародному порядку денному, який фактично пропонується Києвом як головний документ щодо завершення війни. І, власне, чому ми наполягаємо саме на цьому документі, ще раз донесли до словацької сторони. Він базується на нормах, принципах міжнародного права, все, що записано у Статуті Організації Об’єднаних Націй, у принципах ОБСЄ, у міжнародних правових документах — все це є у формулі миру. Тому ми її просуваємо та сподіваємось на підтримку більшості країн світу. І, звичайно, важлива думка наших сусідів словаків, що вони думають, яким чином Україна може закінчити швидше війну”, — сказав Левченко.

Він вважає, що Словаччина може допомогти Україні у вирішенні питань щодо вступу до Європейського Союзу.

“Дуже приємно було чути, що Роберт Фіцо запропонував допомогу з боку Братислави у тому, щоб допомогти Україні зрозуміти, які будуть особливо тяжкі перепони, що потрібно зробити для їхнього подолання під час вступу до Євросоюзу, під час проведення переговорного діалогу”, — зауважив дипломат.

Щодо вступу України до НАТО, Левченко звернув увагу, що риторика Фіцо не змінилася, він, як і раніше, виступає проти того, щоб Україна була членом Північноатлантичного альянсу.

“Він нагадав, що Словаччина залишається на позиції недоцільності вступу України до НАТО, тож у цьому плані його позиція не змінилася. Ми її фіксуємо, розуміємо, але продовжуємо роботу з нашими партнерами, пояснюємо, чому все-таки членство в НАТО для України бажане і необхідне”, — повідомив він.

Читайте також: Шмигаль зустрівся з Фіцо — про що говорили (ВІДЕО)

Прямий ефір