Фінорганізації та банки Китаю почали скорочувати співпрацю з російськими компаніями, — Бураковський про вплив США

Прапори США та Китаю. Фото: zn.ua

США є основним торговельним партнером для більшості країн світу, а сваритися із законодавцем мод на міжнародному ринку цим країнам невигідно. Багато китайських банків почали проводити аудит і скорочувати співпрацю з російськими компаніями, для багатьох компаній РФ ці банки були ключовими. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

“США поки що залишаються найбільшою економікою. Китай поки наздоганяє, але загалом за багатьма параметрами поки ще не наздогнав США. США для багатьох країн є основним партнером з експорту та імпорту. США — це великі транснаціональні компанії, які вивозять капітал, створюють робочі місця, філії в багатьох інших країнах. І в цьому сенсі сваритися з такою великою країною, яка реально є законодавцем мод у світовому господарстві, досить складно”, — сказав він.

Тому США, на думку експерта, діють двома шляхами.

“Перший шлях — це так звана психологічна інтервенція, коли уряд США заявляє про те, що має намір провести ті чи інші заходи, щоб домогтися певних цілей. І, як правило, таких психологічних інтервенцій достатньо. З іншого боку, всі прекрасно розуміють, що США можуть досить жорстко вводити санкції не тільки проти компаній, які зав’язані на США і допомагають обходити санкції. У США є інструмент екстериторіального впливу. Тобто вони можуть зобов’язати американські компанії, філії транснаціональних компаній, штаб-квартири яких розташовані в США, подавати відповідну звітність до відповідних американських органів. І таким чином можливості дії для конкретних компаній із третіх країн можуть бути перекриті найрізноманітнішими шляхами”, — пояснив Бураковський.

За його словами, Китай поводиться сьогодні досить цікаво, по-східному мудро, якщо не сказати хитро.

“З одного боку, Китай говорить про те, що вони не засуджують Росію, виступають за мир у всьому світі, за припинення вогню і багато всього такого, що прикрашене пишністю східної дипломатії. З іншого боку, коли США продемонстрували свій реальний намір так чи інакше впливати на компанії з третіх країн для того, щоб запобігти санкціям, багато китайських банків (ця інформація не є дуже публічною) почали проводити так званий аудит або інвентаризацію російських клієнтів або клієнтів, пов’язаних із токсичними російськими клієнтами. Таким чином Китай уже до введення санкцій, насамперед його фінансові організації, банки почали скорочувати свою співпрацю з російськими компаніями”, — розповів Бураковський.

Він акцентував, що деякі з китайських банків, які сьогодні виходять з російського бізнесу, були ключовими для багатьох російських компаній. Тобто з Росією припиняють співпрацю банки, на кожен з яких припадало від 40 до 50 фінансових інституцій РФ. Це є досить складною ситуацією для Росії.

“Щодо санкцій, санкції дуже прості — це заборона на ті чи інші дії в США, заборона доступу на американські фінансові ринки і багато-багато іншого. Але на сьогодні китайці та багато інших прагматичних бізнесменів ставлять собі просте, цинічне запитання — там я торгую на мільярди, а тут я торгую на мільйони, чому я маю боротися за мільйони в той час, коли я ризикую мільярдами?” — підсумував голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

Читайте також: Два роки повномасштабної війни проти України: наслідки для економіки Росії оцінили експерти

Нагадаємо, раніше Бураковський висловив думку, що Китай не зацікавлений у наданні кредитів Російській Федерації, тому що отримати натомість від країни-агресора Пекіну вже нема чого — все і так отримано. А також видання кредитів Росії — це загроза для КНР нових санкцій з боку США.

Прямий ефір