Росією прокотилася хвиля обурення серед фельдшерів і співробітників швидкої допомоги. Медпрацівники записують відеозвернення до Путіна через скасування надбавок до зарплати. Економісти тим часом вкотре наголошують: головною метою Кремля залишається продовження війни проти України, інші сфери — поза зоною інтересу керівної верхівки, повідомляє FREEДОМ.
“Згідно з постановою уряду № 343 від 20.03.24, ці виплати в розмірі 30 тисяч рублів не передбачені для працівників швидкої медичної допомоги”, — такі звернення по всій Росії записують фельдшери.
По допомогу традиційно медики звертаються до диктатора Путіна.
“До вас звертається колектив швидкої медичної допомоги Краснослобідської міської лікарні. Для працівників швидкої медичної допомоги розміри виплати залишилися на колишньому рівні з урахуванням того, що ми працюємо в екстрених умовах при наданні допомоги громадянам і першими приходимо на допомогу тим, хто її потребує. Просимо вас переглянути цю постанову на користь збільшення сум соціальної підтримки, оскільки заробітна плата змушує нас шукати додаткові методи доходу”, — кажуть медичні працівники в іншому зверненні до Путіна.
Скарги записали співробітники швидкої з 17 регіонів країни. Вони обурені тим, що пообіцявши лікарям надбавку до зарплати до 50 тис. рублів, а медперсоналу середньої ланки — до 30 тис., влада залишила фельдшерам незмінні 7 тис. Не проіндексували й зарплати водіїв швидкої допомоги.
“Це призводитиме до того, що медичні працівники будуть ще активніше намагатися виїжджати з Росії. Ми вже бачимо цю картину щодо російських учителів — з минулого року промайнула цифра, яка лякає абсолютно, що за 2023 рік із російських шкіл пішов кожен сьомий учитель”, — зазначив економіст Ігор Ліпсиц.
“Видно, що в них починає ставати тоненько, тоненько, тоненько в найрізноманітніших місцях, і тому загальне відчуття, що в них достатньо грошей на війну, не повинно відтіняти того факту, що багато де буде прориватися. Я, до речі, думаю, що ця тема з якимись компенсаціями регіонам, які потрапили під обстріли, це буде напруга наростати. Тут реально будуть потрібні десятки мільярдів, вони їх, можливо, знайдуть, але видно, що їм зробити це не так просто, тому народ буде незадоволений, буде вити, буде записувати відеозвернення”, — висловив думку економіст і опозиціонер Володимир Мілов.
З тим, що у Кремля зараз одна мета — продовжувати війну, а не будувати майбутнє Росії, згоден і економіст Ігор Ліпсиц.
“Одна-єдина мета держави — воювати, одне-єдине завдання — перемогти Україну, знищити Україну. Всі інші цілі мають підпорядковане значення, і ніхто ні про що не думає: ні про яке майбутнє країни, ні про те, як житимуть люди в Росії — це нікого в керівництві країни не хвилює”, — упевнений він.
За прогнозами економіста, з метою залучення додаткових коштів до бюджету в країні проведуть коригування оподаткування, від чого насамперед постраждає бізнес. Він не просто не зможе розвиватися, як і підвищувати працівникам зарплату, вважає Ігор Ліпсиц. Адже заради функціонування військової машини ігноруються інтереси підприємців і простих росіян.
“Для тих, хто заробляє, хто має хоч якийсь бізнес, має якусь професію, має якусь кваліфікацію, тому трохи більше заробляють, введуть прогресивний податок. І, відповідно, забиратимуть у бізнесу більше. А це означає просту річ: якщо в бізнесу забирають більше прибутку, то він перестає рости, у нього немає грошей. Іноземні гроші не приведеш, тому що ніхто в Росію зі своїми грошима приходити не збирається. Китайці теж ніяким чином не збираються активно кредитувати Росію, та ще й у пільговий спосіб”, — пояснив Ліпсиц.
Те, що значні фінансові та ресурсні витрати на підтримку війни Росії проти України негативно впливають на низку цивільних секторів, зазначили й в британській розвідці. Там уже пророкують різке скорочення медичного персоналу та погіршення якості надання медичної допомоги, бо російські лікарі або переходять у приватний сектор, або залишають країну.
Читайте також: Фінансування війни РФ проти України: звідки Кремль бере гроші і як це відбивається на росіянах (ВІДЕО)
Нагадаємо, війна РФ проти України призвела до зниження фінансування життєво важливих препаратів і регулювання цін на них. Через санкції з країни вийшли компанії-постачальники інноваційних медикаментів.