Фейкові повідомлення про смерть Путіна: кому і для чого це було потрібно, розповів Єловський

Дмитро Єловський. Фото: Telegram

Фейкові повідомлення про смерть президента РФ Володимира Путіна запустили для внутрішньої аудиторії, щоб перевірити реакцію населення. Таку думку сьогодні, 31 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політичний коментатор, ведучий каналу Ходорковський Live Дмитро Єловський.

“Мені здається, це зроблено, по-перше, для внутрішньої аудиторії, а по-друге, для самих мешканців Кремля й адміністрації президента. Пробна куля. Як народ реагує на такі новини? Хто що пише, хто поширює? Це такий елемент соціологічного опитування — зрозуміти, яка буде реакція. З іншого боку, це, в принципі, ви знаєте, на перших етапах війни було ніби й непогано. Це була така невеличка заспокійлива пігулка, яку можна було випити та справді помріяти, а як це буде, а от що далі?”, — сказав він.

Єловський наголосив, що ця ситуація свідчить про те, що інформацію потрібно максимально перевіряти.

За його словами, вертикаль влади в РФ без Путіна не працюватиме, адже вона побудована на президенті.

“Будь-яка тоталітарна диктатура залежить від однієї людини. І людина, яка її очолює, є, по суті, батьком Росії, батьком країни. І про це ж, власне кажучи, нам говорив якийсь час тому і спікер Державної Думи Володін, коли він говорив про те, що є Путін є Росія, немає Путіна — немає Росії. Ну, це, звичайно, повна нісенітниця. Але ось те, що вся ця вертикаль і весь путінізм, — термін рашизм, як мені здається, багато в чому хибний, а ось путінізм, на мій погляд, добре відображає ситуацію та структуру цього режиму, — він, звісно, відразу ж посиплеться, і нічого іншого йому не залишається. Буде гризня, й справді буде спроба якось помиритися із Заходом і якось знайти спільну мову, спільний якийсь ґрунт. І тут потрібна буде, звісно, людина, яка буквально не замазана у війні, тобто у якої немає на руках крові, але яка водночас й вхожа в еліти, й має, можливо, знайомства якісь у західному світі”, — вважає Єловський.

На його думку, зі смертю Путіна навряд чи одномоментно настане поразка Росії у війні та кінець диктатури.

“Я думаю, що вона ще якийсь час у набагато менш розлючених формаціях продовжуватиме своє життя, як знаєте, курка, якій відрубують голову, а тіло ще продовжує носитися. Так само, напевно, буде і з режимом у РФ”, — сказав політичний коментатор.

За його словами, в Росії давно триває операція “Наступник”, хоч Путіну це і не подобається, адже він закоханий у владу, багатство і розкіш. Російський президент всіляко намагається відкласти це рішення та панічно боїться наближати до себе можливих конкурентів.

Єловський також зазначив, що зараз у російському суспільстві йде тренд на заспокоєння. 

“Війна попиту уже не має, продавати її стає дедалі складніше. І ми бачимо, сам Путін часом намагається абстрагуватися від війни та виглядати таким голубом. “Сім’я сімей” — концепція, з якою він висувається на вибори, там уже практично про війну нічого немає. Уже немає там про перемогу над фашистами, немає денацифікації, демілітаризації. Є скоріше Росія як твердиня консервативних цінностей. Те, що вже було давно залучено, і те, на чому вже досить непогано катається російська влада. Але ось зараз я думаю, що на людоїдство попиту немає, є попит на те, щоб давайте вже як було”, — сказав політичний коментатор.

Читайте також: Ймовірні цілі ІПСО про “смерть” Путіна назвав Ступак

Раніше письменник і політтехнолог Михайло Шейтельман висловив думку, що смерть Путіна дала б певні переваги Україні, але не зупинила б війну.

Прямий ефір