Взяття в полон Силами оборони України двох північнокорейських військовослужбовців є прямим доказом участі солдатів КНДР (Корейська Народно-Демократична Республіка, Північна Корея) у війні Росії проти України. Це питання необхідно виносити для обговорення на міжнародні майданчики. Таку думку сьогодні, 12 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.
“Мені здається, варто винести це питання на розгляд Ради безпеки ООН. Зрозуміло, що там присутні Китай і Росія, які блокуватимуть будь-яку резолюцію, але сам факт того, що на міжнародному рівні буде зафіксовано участь північнокорейських військових у війні проти України на Європейському континенті, дає підстави порушувати питання про те, щоб Північну Корею поставити під санкції і Європейського Союзу, і Сполучених Штатів”, — вважає експерт.
За його словами, досвід, який Північна Корея отримує на полі бою, буде, найімовірніше, застосований проти Південної Кореї або проти Японії, які вважаються ідеологічними ворогами КНДР.
“І з цього погляду очевидно, що події у Європі та на Курщині пов’язані з можливими наслідками для Тихоокеанського регіону. Ба більше, те, що Північна Корея отримує від Росії певні технології, говорять навіть про підготовку північнокорейських сил на сучасних російських літаках, ламає крихкий баланс у регіоні та може призвести до якихось необдуманих рішень Північної Кореї. Усе це свідчить про те, що питання про відповідальність північнокорейської диктатури, зокрема нарівні з росіянами, за ведення агресивної війни проти України вже стоїть на порядку денному і, вочевидь, буде й надалі реалізовуватися”, — зауважив Леонов.
Він припустив, що ЄС ухвалюватиме рішення про санкції проти Північної Кореї та Росії.
Читайте також: КНДР вступила у війну з Україною на боці РФ — це юридично незаперечний факт, — генерал про північнокорейських полонених
Нагадаємо, Сили оборони України взяли в полон перших військових із Північної Кореї, які брали участь у бойових діях на боці Росії на території Курської області. Один із полонених мав при собі військовий квиток російського зразка, виданий на ім’я іншої особи з реєстрацією у Республіці Тува (РФ).