Із Херсонської області до Львова евакуювали 170 тварин після підриву Каховської ГЕС. Частину собак і котів волонтери рятували із затоплених будинків. А частину тварин місцеві жителі просили забрати і знайти для вихованців комфортніші умови. У притулку “Дім врятованих тварин” усі евакуйовані тварини проходять лікування та адаптацію. Їм почали шукати нових господарів. Небайдужі львів’яни, які не можуть забрати тварин, приходять щодня, щоб вигуляти собак і допомогти волонтерам, повідомляє FREEДОМ.
“Цей песик дуже виснажений, він не хотів нічого їсти, на руках його з окопу військові допомогли нам забрати в машину. Може, він одужає, тому що є підозра, що в нього онкологія. Возимо його до клініки, здаємо аналізи. І ось ці всі песики — вони також врятовані з Херсонської області, у цьому крилі вольєрів”, — розповів співробітник притулку “Дім врятованих тварин” Володимир Шаповалов.
Володимир родом із Нової Каховки Херсонської області. Коли почалося повномасштабне вторгнення Росії до України, він переїхав до Львова.
“У мене 5 алабаїв, від першого дня війни я потрапив до Львова, і “Дім врятованих тварин” моїх собак врятував. Вони зі мною тут живуть, а потім я залишився тут працювати”, — поділився чоловік.
За його словами, коли стався підрив Каховської ГЕС, то одразу зрозумів, якими будуть наслідки такої трагедії. І негайно зібрався до Херсона разом зі співробітниками притулку допомагати в евакуації тварин.
“Я собачник, я сам тримав собак, і ще це моя батьківщина, я сам родом із Нової Каховки, і ГЕС, яку підірвали окупанти, це в моєму місті, тому я не міг залишитися осторонь, коли мої друзі поїхали туди”, — сказав Володимир.
За 4 дні волонтерам вдалося врятувати в затопленому місті та евакуювати до Львова 72 собаки. Зараз у притулку вони проходять адаптацію і чекають на нових господарів. Щодня люди приносять необхідні речі та смаколики для тварин. Безліч містян приходять вигулювати песиків, щоб допомогти волонтерам.
“Зараз це дуже важливо, адже привозять багато з Херсонської області евакуйованих тварин, це як така волонтерська допомога. Я розумію, що це дуже важливо, як для самих працівників, адже вони можуть не справлятися з усією кількістю тварин, так і для собак. Адже це для них дуже важливо, коли їх вигулюють, вони більше часу проводять на відкритому повітрі, і не сидять у клітці”, — каже жителька Львова Вікторія.
Також волонтери евакуювали 96 котів, для них у притулку побудували окреме приміщення. Через кілька днів після того, як тварин привезли, більшість чотирилапих забрали львів’яни. Нині на нових господарів чекають 17 котів.
“Це кошеня з Херсонської області, його вже вирішили забрати люди. Чекаємо, поки вони прийдуть за ним, тому що поки що вони облаштовують для нього квартиру, щоб воно ніде не залізло, не поранилося, щоб для нього все було безпечно”, — пояснила працівниця притулку “Дім врятованих тварин” Лілія Писарчук.
Притулку “Дім врятованих тварин” понад 5 років. Спочатку їхня основна спеціалізація була — порятунок диких тварин від жорстокого поводження людей. Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України волонтери зайнялися порятунком та евакуацією всіх домашніх тварин із зон бойових дій.
“До того ми таким не займалися, ми були орієнтовані тільки на диких тварин. Але була в цьому надзвичайна потреба — порятунок кішок, собак. Люди їх залишали на вулицях, на вокзалах, просто вивозили із зон бойових дій тварин, тому ми одразу взялися за це”, — повідомила працівниця притулку “Дім врятованих тварин” Вікторія Стасов.
За цей час волонтери прийняли в притулку близько 7 тисяч кішок і собак. Деяких тварин відправили за кордон, де їм теж знаходили новий дім. Зараз у притулку залишається близько 2 тисяч чотирилапих. Щоб створити для тварин, які втратили домівку, комфортніші умови, зоозахисники вже почали будівництво нового притулку.
Читайте також: Харківські кінологи-волонтери рятують у Херсонській області собак, які постраждали через підрив Каховської ГЕС (ВІДЕО)
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський назвав підрив Каховської ГЕС найбільшою рукотворною екологічною катастрофою в Європі за останні десятиліття. Терористичний акт російських окупантів має всі ознаки екоциду, кажуть екологи. Йдеться про знищення рослинного та тваринного світу, отруєння атмосфери, води та ґрунтів.