Евакуація та гуманітарна допомога на лінії вогню: як працюють волонтери в Донецькій області (ВІДЕО)

Волонтери на прифронтових территоріях. Ілюстративный скріншот: uatv.ua

Триває евакуація мирного населення з прифронтових районів Донецької області. За останні два дні вдалося вивезти понад 600 осіб. Тим жителям регіону, які ще залишаються, волонтери привозять теплі речі, продукти та засоби гігієни, повідомляє FREEДOM.

Везуть гуманітарну допомогу або евакуюють охочих виїхати місцевих жителів трасою Костянтинівка — Донецьк. Недалеко від неї тривають активні бойові дії.

Волонтер гуманітарної місії “Проліска” Євген Ткачов — один із небагатьох, хто цим маршрутом часто приїжджає у прифронтові села й привозить людям допомогу.

Найбільша небезпека під час таких поїздок — це російські ударні дрони. Безпілотник може просто лежати на землі, чекаючи своєї цілі.

Росіяни застосовують дрони на оптоволокні, і частина з цих дронів взагалі, як їх називають, — чергові. Їх садять десь, щоб був доступний огляд траси, або на даху чогось, або просто на землі — і він у черговому режимі сидить, чекає“, — розповідає волонтер.

У селі Стара Миколаївка, всього за чотири кілометри від лінії фронту, кожен другий будинок зруйнований російськими снарядами. Єдиний магазин у селі закрився після недавніх обстрілів. З 300 осіб, які жили в цьому селі ще три роки тому, на сьогодні залишилося 30.

У селі немає мобільного зв’язку. Щоб зателефонувати близьким, люди їдуть у сусіднє селище Зорю. Там же, якщо пощастить, купують свіжий хліб.

Багато місцевих жителів, які записуються на евакуацію, змінюють своє рішення в останній момент.

Дозрівають люди тоді, коли бачать, що їхній стан здоров’я не дозволяє тут жити, а так от живчики, залишатимуться, продовжуватимуть чіплятися за свою батьківщину, топити буржуйки“, — пояснив Євген Ткачов.

Найстрашніше, додає він, коли люди, яких евакуювали, повертаються назад в небезпечні місця.

Читайте також: Порятунок з-під обстрілів: як відбувається евакуація українців з прифронтових територій (ВІДЕО)

Прямий ефір