Ердоган розцінює присутність РФ у Сирії як дестабілізуючий фактор — розбір Рейтеровича

Реджеп Таїп Ердоган. Фото: Facebook/Recep Tayyip Erdoğan

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розцінює присутність Росії в Сирії як дестабілізуючий фактор. Про це сьогодні, 2 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Ігор Рейтерович.

Він зазначив, що у Туреччини й РФ налагоджені економічні відносини, в яких Росія змушена йти на певні поступки.

“Ердоган цим користується. При цьому ми знаємо, що він займає жорстку позицію щодо політичних питань та вважає, що Україна повинна повернути територіальну цілісність й відновити державний суверенітет… Сирія — це взагалі для Ердогана його регіон, й він вважає, що Росії там, за великим рахунком, не повинно бути. Ми ж пам’ятаємо ці історії про збиття російського літака та про масу інших речей, які були на початку громадянської війни. Для Ердогана присутність Росії в Сирії — це більше дестабілізуючий фактор… Він просто вважає, що має відбуватися те, що відбувається, з огляду на ті інтереси, які там є в Туреччини. Позиція Росії його в цьому питанні дуже мало цікавить”, — сказав політолог.

Він прогнозує, що Ердоган і раніше не звертав уваги на роль Росії, й надалі ситуація розвиватиметься подібним чином.

“Звичайно, він змушений був з нею рахуватися, особливо коли Росія перекинула туди значні військові сили. Але оскільки зараз ситуація змінилася, не виключено, що в Туреччині вирішили, що це дуже вдалий час для того, щоб відновити свій вплив у регіоні та врешті-решт скинути режим Асада, який для багатьох представляє небезпеку та для багатьох є таким, знаєте, непотрібним, скажімо так, режимом, який примудрився посваритися з усіма сусідами й при цьому ще й привертає в регіон росіян, проти чого виступають інші країни, які в цьому регіоні перебувають”, — сказав Рейтерович.

Читайте також: Усе складається не дуже добре для Путіна й режиму Асада, — політолог

Як повідомлялося раніше, 27 листопада сирійські повстанці на чолі з військовою опозицією почали наступ на північному заході Сирії. За кілька днів вони взяли під контроль понад 70 населених пунктів у сільській місцевості та прорвалися в Алеппо — друге за величиною місто країни. У 2016 році звідси опозиційні війська витіснила армія президента Башара Асада та його союзників — Ірану, Росії та ліванського терористичного угруповання “Хезболла”.

У районі Алеппо найщільніша концентрація російських військових баз. Найбільшу базу 46 сирійські повстанці взяли під контроль у перші дні свого наступу.

Башар Асад вирушив по допомогу до Москви. За повідомленнями ЗМІ, Путін направив до Сирії російські військові літаки. Їхніх бомбардувань зазнали Алеппо та інші населені пункти, які перейшли під контроль антиурядових сил. Відомо про жертви серед мирного населення.

Наразі повстанці вже контролюють більшу частину Алеппо і всю провінцію Ідліб.

Прямий ефір