Ердоган балансує на лезі ножа, — Пендзин про ризики Туреччини потрапити під санкції США

Реджеп Ердоган і Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Економічна політика президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана останнім часом відчутно вдарила і по турецькій лірі, і по внутрішніх економічних зв’язках країни. Тому питання заробітку є для держави гранично важливими. Звідси — бажання заробляти на чому завгодно. І в цьому плані Ердоган буквально намагається балансувати на лезі ножа. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“З одного боку, Ердоган розуміє, що вторинні санкції Заходу поставлять хрест на дуже багатьох напрямках діяльності його країни. З іншого боку — це хороші доходи (співпраця з Росією, — ред.)”, — зазначив економіст.

Він нагадав, що Ердоган до останнього намагався зберегти “зерновий коридор” у Чорному морі і навіть порушував питання про його відновлення, при тому, що Україна чітко дала зрозуміти, що в даній ситуації він їй уже не потрібен.

“Ми знайшли досить безпечний морський трафік, яким користуємося. Чому Ердоган порушив питання про “зерновий коридор”? Тому що 25% вартості українського зерна, яке йшло “зерновим коридором”, залишалося в Туреччині. Вона ставала дуже великим зерновим хабом. Тому політика росіян, які тоді вийшли із зернової угоди, дуже відчутно вдарила по кишені турецьким компаніям і Туреччині зокрема”, — пояснив Пендзин.

Тому турки дуже активно шукають будь-який спосіб, щоби хоч якось заробити. І нічого дивного в цій ситуації немає, вважає економіст.

“Є бажання заробити. Причому воно балансує на лезі ножа, бо якщо раптом погрози і попередження США втіляться в конкретні дії, Туреччина втратить набагато більше. Тому, я так думаю, турки будуть гранично обережними для того, щоб ці “махання пальчиком” з боку американців не реалізувалися в щось більш серйозне”, — резюмував гість ефіру.

Пендзин також звернув увагу на те, що Туреччина має дуже чітку позицію з приводу того, як вони збираються працювати з росіянами, підтримуючи при цьому Україну.

“Формально, так, вони підтримують Україну. Давайте згадаємо “Байрактари”, які були у нас у 2022 році і дуже добре нам допомагали. Тобто ось це ідеальний спосіб всидіти на двох стільцях і бути рукопотисним з обох сторін, пробувати отримувати економічні преференції. Але, ще раз кажу, головне в цій ситуації Ердогану, скажімо так, не вийти на самого себе, не оступитися, позаяк більше такого американці не терпітимуть, і ми почули досить чітку позицію Вашингтона”, — зазначив економіст.

Читайте також: Санкції США можуть загрожувати Туреччині за експорт електроніки в Росію — деталі (ВІДЕО)

Раніше Олег Пендзин сказав, що вторинні санкції США можуть мати руйнівні наслідки для турецьких компаній, які торгують підсанкційними товарами з Росією. 

Прямий ефір