Масовані атаки Росії на українську енергетичну інфраструктуру знову не досягли тих цілей, які, мабуть, ставить Путін. Можливо, фахівці просто бояться йому повідомити, що знищення української енергоструктури є недосяжною метою. Про це сьогодні, 28 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.
Несподіваною та найстрашнішою для українських енергетиків була російська атака на енергетику, яка розпочалася у жовтні 2022 року. 23 листопада Україна справді пережила блекаут, який був подоланий протягом чотирьох годин.
“Але цей факт серйозно змінив ставлення енергетиків до всіх подій. Було розроблено алгоритми дій у разі таких атак. Почав формуватися запас найуразливішого обладнання. Були проведені заходи, пов’язані із забезпеченням захисту енергетичних об’єктів не лише від уламків, що розлітаються, а й від безпосередніх ударів барражуючим боєприпасами”, — каже гість ефіру.
Наразі українські енергетики сприймають атаки РФ як стихійне лихо, і знають, як боротися з його наслідками, каже Рябцев.
“Зараз саме наслідки цього стихійного лиха під назвою “Російська Федерація” долаються й успішно. Швидше за все, до кінця тижня енергію отримають усі споживачі України, і ми знову будемо без тривалих відключень щонайменше кілька місяців. Далі все залежатиме від того, наскільки активно здійснюватиметься підготовка до опалювального сезону та скільки вдасться зробити у напрямку децентралізації енергетики, у справі відновлення тих потужностей, які були суттєво пошкоджені навесні цього року. Однак, безумовно, що мети, яку ставить перед собою Російська Федерація, досягти вкотре не вдалося”, — наголосив експерт.
Він зазначив, що звести укриття для великих енергетичних об’єктів, на жаль, неможливо. Але найвразливіше обладнання можна захистити. Це вже робиться масово і досить швидко.
“Вже є статистика, яка говорить про те, що встановлений захист дозволив знизити можливі збитки від таких ударів щонайменше на 60%”, — констатував Рябцев.
Загалом, за його словами, таку енергосистему, як в України, знищити неможливо. Подібні заклики, які лунають із РФ, — психологічний тиск на громадян України.
“У Росії аналітики працюють, напевно, погано. Вони чомусь упевнені, що енергосистему можна придушити, розвалити, обнулити. Можливо, вони просто бояться повідомити нагору про те, що реалізувати ті накази, які сиплються з Кремля, фізично неможливо… Якби ми були Грузією, наприклад, якби ми були Ліваном, так, тоді можна було б зробити дуже багато капостей. Але зруйнувати настільки розгалужену мережу з такою кількістю електростанцій, з такою кількістю зв’язків з лініями електропередач наших європейських сусідів, з наявністю такої сильної підтримки енергетики, яка проявляється не лише на словах, а й у діях, які дозволяють швидше відновлювати зруйновані об’єкти — все це в сукупності є передумовами того, що планам кремлівських мрійників не судилося реалізуватися”, — упевнений Геннадій Рябцев.
Читайте также: Месть за Курскую область или обыкновенный террор: массированный удар РФ по Украине обсудили эксперты
Нагадаємо, російські окупанти під час останньої масованої атаки по Україні 26 серпня застосували касетні боєприпаси для ударів по енергетичній інфраструктурі. Це була рекордна після 24 лютого 2022 року ракетно-дронова атака.