Енергетична безпека Європи не турбувала і не буде особливо турбувати Дональда Трампа, оскільки новообраний президент США завжди приділяв значно більше уваги внутрішнім проблемам країни та їхньому розв’язанню, ніж будь-яким зовнішнім питанням. На цьому сьогодні, 10 листопада, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував експерт у галузі енергетики Геннадій Рябцев, коментуючи пропозицію Урсули фон дер Ляєн до Дональда Трампа замінити імпорт російського СПГ до ЄС американським.
“Якщо говорити про енергетичний складник, то політика новообраного президента США буде спрямована насамперед на зниження податків, нарощування обсягів видобутку власних енергетичних ресурсів і повернення в США переробної промисловості. По суті, це буде така собі реіндустріалізація”, — розповів експерт.
За його словами, щодо пропозиції Урсули фон дер Ляєн Трампу, то вона виключно політична.
“Безумовно, ця пропозиція — політична. Адже ніколи жоден президент, зокрема й Дональд Трамп, не міг і не зможе безпосередньо збільшити обсяги експорту, оскільки експорт здійснюють не державні компанії, а приватні. Виключно приватні компанії. І тому єдине, що може в цьому випадку Трамп — сформувати якісь нормативні передумови для того, щоб цей експорт був найбільш вигідним. Але я думаю, якихось спеціальних умов для Європи в цьому питанні зроблено не буде. Оскільки Сполученим Штатам, точніше компаніям, які займаються експортом скрапленого природного газу, здебільшого однаково, куди спрямовувати ці потоки. Головне, щоб більше платили”, — зазначив гість ефіру.
Він додав, багато чого залежатиме і від цін на СПГ.
“Якщо, наприклад, ціна СПГ на азійських ринках буде більшою, то газ піде саме туди, а не в Європу. Оскільки, ще раз зазначу, ціна — найголовніший критерій спрямування потоків скрапленого природного газу, ринок якого вже досить давно набув глобального характеру”, — підсумував Геннадій Рябцев.
Читайте також: Трамп здатний знизити ціну на нафту нижче 40 дол., що призведе до краху Росії — думка економіста