Упродовж місяця роботи “зернового коридору” Україна експортувала ним 1,5 млн т, з них 60,5 тис. т — за продовольчою програмою ООН. Загальний же експорт сільськогосподарської продукції у серпні становив близько 4 млн т. Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики і продовольства України, інформує FREEДОМ.
Цьогорічні серпневі обсяги експорту зерна у півтора раза менші за торішній показник, коли експортували 6 млн т зерна. Утім, в Мінагрополітики зазначають, що є позитивна динаміка. За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, Україна в умовах війни може збільшувати темпи експорту до 1 млн тонн щомісяця. У вересні прогнозовані обсяги експорту очікуються на рівні 5 млн т.
“Ми впевнено рухаємося до відновлення довоєнних показників експорту. Можливість експортувати є критично необхідною для українського аграрного сектору. Для внутрішнього споживання використовується 25-30% сільськогосподарської продукції. Близько 70% іде на експорт, щоб нагодувати сотні мільйонів людей у світі”, — зазначив Тарас Висоцький.
Зокрема, за місяць роботи зернового коридору Україна відвантажила 60,5 тис. т пшениці у межах Всесвітньої продовольчої програми ООН. Це продовольство призначене для Ефіопії (Африка) та Ємену (Азія). В останньому, згідно із даними ООН, 16 млн людей потерпає від голоду.
Читайте також: Українське зерно годує цілі континенти: як вплинув експорт на ціни
Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”.
“Зерновий коридор” запрацював із 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту.