Європейські ціни на газ уже перевищили 2300 доларів за 1000 кубометрів. Такий різкий стрибок спровокувало скорочення російським “Газпромом” подачі до Європи природного газу газопроводом “Північний потік-1” до 20 відсотків від пропускної спроможності. Європейська комісія у відповідь сформулювала надзвичайний план, запропонувавши країнам-членам скоротити цієї зими використання газу на 15 відсотків, передає UA.
Мешканці країн Європейського союзу за кілька місяців до початку опалювального сезону почали замислюватися, як переживуть цю зиму.
Дефіцит газу в Європі може виникнути через те, що Росія як один з основних його постачальників до країн ЄС все частіше використовує своє становище для політичного шантажу.
Скоротити споживання газу на 15 відсотків із серпня до березня добровільно погодилися країни Євросоюзу. Цей захід, як необхідність, запропонувала Європейська комісія.
Заощаджувати європейські держави почали вже зараз. У Франції, наприклад, щоб не витрачати багато енергії, магазини з кондиціонерами отримали розпорядження тримати вікна та двері зачиненими. Інакше їх штрафуватимуть. Кожна країна Європи розробляє методи економії енергоресурсів.
Лише за останній тиждень вартість газу перевищила 2 тисячі 300 доларів за 1000 кубометрів. Сталося це після заяви “Газпрому” про скорочення постачань до Німеччини газопроводом “Північний потік-1” до 20% від пропускної спроможності. Президент України Володимир Зеленський назвав це черговим газовим терором.
“Це вже достатній привід, щоб розширити санкції проти Росії. Оскільки всім зрозуміло, що це свідомий ціновий терор Росії проти Європи. Використовуючи “Газпром”, Росія робить все, щоб ця зима стала для європейських країн найжорсткішою. На терор треба відповідати. Відповідати санкціями”, — заявив український президент.
Поки що Євросоюз демонструє солідарність в умовах серйозної енергетичної кризи. Як приклад, Франція розглядає можливість постачати газ до Німеччини в обмін на електроенергію. А Італія розраховує повністю відмовитись від російського газу до 2024 року. Представники країн ЄС упевнені, що їм вдасться спільно знайти рішення для зниження споживання газу з Росії, і таким чином безпечно пережити зиму.
Нагадаємо, сьогодні, 29 липня, кореспондентка Альона Грамова в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA повідомила, що на Донбасі ситуація залишається важкою. Вночі росіяни вкотре атакували житловий масив Слов’янська, застосовуючи РСЗВ “Смерч”.
Перше судно вже завантажується: Зеленський оголосив про готовність України до експорту зерна
Відповідальність за війну: як росіянам зачиняють двері до цивілізованого світу — огляд
Читайте також: У Миколаєві касетні снаряди РФ влучили поряд із зупинкою громадського транспорту: 5 загиблих, 7 поранених