Росія нарощує застосування безпілотників по мирних містах України, оскільки має можливість виготовляти їх у достатній для цього кількості. Основне завдання цих атак — вплив на морально-психологічний стан українських громадян. Таку думку висловив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України” генерал-лейтенант Ігор Романенко сьогодні, 3 листопада, в ефірі FREEДОМ.
Водночас він наголосив, що українська протиповітряна оборона (ППО) справляється з цими викликами на дуже високому рівні.
“Ефективність до 70% утримується. Це один із найвищих показників. Нарівні із ізраїльтянами. Проте із ізраїльтянами це трапляється не так часто, а в нас фактично щодня. Тому рівень нашої протиповітряної оборони є найвищим у всьому світі. Однак, як завжди, потрібні засоби для того, щоб підвищити або покращити ці показники”, — додав Романенко.
Гість ефіру зазначає, що для збивання “Шахедів” та подібних до них дронів немає необхідності застосовувати зенітно-ракетні комплекси типу Patriot. З цим справляються вогневі мобільні групи, останнім часом нарощуються можливості, пов’язані із застосуванням легкомоторної авіації, також просунувся проєкт, пов’язаний із використанням дронів як зенітних засобів.
Водночас, на думку засновника БФ “Закриємо небо України”, зупинити дронові атаки можна лише зі знищенням тих структур, які випускають та запускають БпЛА. Для цього Україні недостатньо своїх далекобійних дронів, потрібен дозвіл союзників на використання ракет.
“Щоб знищувати місця, де вони виготовляють все це, знищувати на складах засоби нападу, зокрема й керовані авіаційні бомби, завдавати ударів по аеродромах, де є ці носії, і безпосередньо по всіх носіях. Тобто треба впливати на весь ланцюжок”, — каже він.
Крім того, як наголосив гість ефіру, партнери України не повинні опосередковано сприяти виробництву безпілотників у РФ.
“У нас є відповідні інститути та структури, які аналізують те, що залишається від цих безпілотних апаратів, і показують, які компанії, яких держав, зокрема наших союзників, на жаль, та стратегічних союзників, беруть участь у виготовленні опосередковано через треті, четверті руки, як завгодно, але це має місце”, — зазначив він.
А цивільному населенню України, на думку Ігоря Романенка, необхідно продовжувати залишатися стійким, дотримуватись правил особистої безпеки та допомагати українській ППО, передаючи інформацію про безпілотники.
Читайте також: 66 російських дронів та ракету збито над Україної — деталі від Повітряних сил
Нагадаємо, понад п’ять годин тривала повітряна тривога в Києві цієї ночі через ворожі безпілотні літальні апарати (БпЛА). Атаку відбито, проте є пошкодження внаслідок падіння уламків.
Читайте також: Зеленський розкритикував нерішучість Заходу щодо дозволу на удари по РФ — деталі