Ефективність російських дронів-камікадзе “Ланцет” на полі бою стала набагато нижчою, — Федоренко

Дрон "Ланцет". Фото: www.rbc.ua

Ефективність російських дронів-камікадзе “Ланцет” на полі бою значно знизилася. Про це сьогодні, 7 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”, що воює у складі 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка, Юрій Федоренко.

Він наголосив, що не зовсім правильно говорити про те, що “Ланцети” — це винятково російська розробка, бо технічна документація була вкрадена з українського заводу й вивезена в Російську Федерацію. 

Федоренко назвав “Ланцети” потужною високоточною зброєю.

“Противник її модернізував за період великої війни кілька разів. На той момент, коли тільки почали з’являтися “Ланцети”, вони були вкрай ефективні. Ми шукали протидію. На сьогодні “Ланцети” і збивають, і маскується техніка. І об’єктивно, попри те, що у РФ їх дуже-дуже багато, їхня ефективність на полі бою стала набагато меншою”, — сказав командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”.

Він наголосив, що влітку 2024 року українські підрозділи вже застосовують ударні засоби досить дальнього радіуса дії типу “Крило”.

“Вони відрізняються від “Ланцетів”, у них інша система управління, але щось подібне вже є, воно активно застосовується проти ворога. Я так оцінюю, що орієнтовно в середині осені ми отримаємо досить велику концентрацію безпілотників типу “Крило”, ударних, камікадзе, які будуть застосовуватися проти ворога. Тому на ворога ще очікує дуже багато всього цікавого”, — прогнозує Федоренко.

Читайте також: Виробники українських дронів у комунікації з фронтом готуються до викликів, які будуть через 2-3 місяці, — Федоренко

Прямий ефір