Ефективніше за колючий дріт: про важливість лінії оборони між країнами Балтії та РФ висловився політолог

Стіна на кордоні між Польщею та Білоруссю в районі Кузниці. Фото:ap.org

Створення потужного мілітаризованого кордону між країнами Балтії, Польщею з одного боку і РФ з Білоруссю з іншого — запізніла ідея, однак її потрібно втілити якнайшвидше. Але загалом, ця ініціатива хороша і потрібна. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Пеетер Тайм.

“До 2014 року я вважав, що дуже потужний мілітаризований кордон потрібно будувати між Естонією, Латвією, Литвою і Росією. Тепер так вважають і багато інших, зокрема оглядачі, які кажуть, що вже, мовляв, потрібен рів великий із крокодилами тощо. Це хоч і запізніла ініціатива, але це треба робити якнайшвидше”, — зазначив політолог.

Що стосується фінансової частини питання, то, на думку Тайма, всім країнам ЄС це під силу. Але важливо об’єднати зусилля. 

“Насправді ці 700 кілометрів (кордону, — ред.) і ось ця сума в кілька мільярдів, це невеликі гроші, з огляду на фінансову міць усього Європейського Союзу. Дуже багато у нас було в попередніх місяцях розмов про створення єдиної європейської армії. По-моєму, можна зараз відкласти цю ідею створення армії, тому що у нас є НАТО. А ось спільна ініціатива і фінансування для того, щоб відгородитися від цієї абсолютно божевільної держави, дуже хороша новина, я вважаю”, — сказав Тайм. 

Побудова реальних оборонних споруд, а не просто розтягування колючого дроту на кордоні, вважає політолог, у певному сенсі допоможе стримати агресію РФ.  

“Можливо, я занадто наївний, але це буде показувати, що ми готові до відбиття різних неприємностей, агресивних рухів з боку Росії. Тобто просто якісь рухи росіяни просто не зможуть робити. Наприклад, ось як сталося в Польщі, коли якась там людина неслов’янської зовнішності може просто кинути ніж для того, щоб смертельно поранити прикордонника іншої країни”, — зазначив Тайм. 

Він також звернув увагу на те, що багато в чому змінилося ставлення, змінилася риторика, висловлювання провідних європейських і світових лідерів стосовно Росії.

“У цьому сенсі тепер я не вірю, що так просто будуть слідувати беззубі реакції у відповідь на провокації з боку Росії. Маю на увазі різні гелікоптери, які нібито випадково порушують кордони ЄС, якісь кульки, ракети, що помиляються і десь “бродять” польськими територіями. Я думаю, буде набагато суворіше ставлення до всіх таких провокаційних рухів з боку Росії”, — резюмував гість ефіру. 

Читайте також: Новий пріоритет НАТО — захист східних кордонів від вторгнення Росії, — Кульпа

Як повідомлялося раніше, Польща і країни Балтії хочуть побудувати оборонну лінію вздовж 700-кілометрового кордону Європейського Союзу з Росією і Білоруссю, щоб захистити ЄС від військових погроз та інших неправомірних дій з боку Москви.

Прямий ефір