Джерело основної сировини для виробництва пороху для снарядів — у Китаї — подробиці від Ягуна

Снаряды 155-мм. Иллюстративное фото: mil.in.ua

Боєприпаси і ракети для систем протиповітряної оборони (ППО) є основними напрямами допомоги союзників для України. Проте однією з проблем, що ускладнюють постачання снарядів Україні, є залежність європейських країн від сировини для виробництва пороху, яку поставляють із Китаю. Про це сьогодні, 23 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Агентства реформування сектору безпеки, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (в 2014-2015 рр.) Віктор Ягун.

“Основний акцент у напрямі допомоги робиться на боєприпасах і на поповненні наших запасів ракет протиповітряної оборони, які необхідно постійно поповнювати та мати в запасі”, — сказав він.

За словами експерта, до європейських лідерів приходить дедалі більше усвідомлення того, що в питанні боєприпасів необхідно покладатися виключно на власні ресурси.

“Ми всі знаємо, що снарядів без пороху не буває. Виявилося, що основна сировина, яка поставляється для виробництва пороху, йде з Китаю. Бути залежним від Китаю в такий важкий період — не дуже комфортно. Тому проблеми вирішуються комплексно”, — наголосив Ягун.

Експерт зазначив, що в країнах Європи дедалі частіше відкриваються заводи військово-промислового комплексу, зокрема і з виробництва пороху.

“Наприклад, завод порохів у Румунії ще більше розгортає виробництво. У Німеччині є заводи, які не працювали по 20 і 30 років, вони теж запускаються. Це дуже величезний механізм, який якщо вже запущений, не думаю, що він зможе зупинитися за якийсь короткий період. Тобто все це йде в скарбничку не тільки України, але й усієї Європи”, — резюмував Віктор Ягун.

Довідка. Основою бездимного пороху є нітроцелюлоза, найкращою сировиною для отримання якої є довговолокнисті сорти бавовни ручного складання.

Читайте також: “Вдячний за рішучу підтримку”: Зеленський обговорив із Сунаком найбільший пакет допомоги від Британії

Прямий ефір