Система репресивного контролю у РФ сьогодні відтворює ситуацію у СРСР. І спрямована вона на кримінальне переслідування, у тому числі на залякування та попередження всім, хто виявив антивоєнну позицію, щоб вони більше не активізувалися. Про це сьогодні, 29 березня, заявив російський правозахисник та журналіст, колишній голова ради ліквідованого правозахисного центру “Меморіал” Олександр Черкасов в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Сенс кримінальної репресії у тому, щоб конкретну людину позбавити свободи, а й передусім, у тому, щоб піднести сигнал іншим. У певному сенсі ця система репресивного контролю відтворює те, що було у пізньому Радянському Союзі”, — каже правозахисник.
Він зазначив, що в Росії посада судді є державною службою, де просування кар’єрними сходами залежить від якості виконання обов’язків і кількості скасованих вироків і судових рішень на вищих рівнях. У зв’язку з цим суддя має бути “грамотним і обдуманим” у своїх рішеннях, щоб уникнути “можливих помилок”, які можуть вплинути на його кар’єру.
“У РФ суддя обирає між кар’єрою та совістю. Ну, власне, у російській системі державної служби це є основний вибір”, — зазначив Черкасов.
Спікер прокоментував справу росіянина Олексія Москальова, дочка якого Маша намалювала антивоєнний малюнок. За його словами, те, що відбувається, не вкладається в рамки розумного — зони звільняють, щоб відправляти туди шляхетних людей. У разі справи Москальових дитину забрали та використовують як заручницю, наголосив Черкасов.
“Це повсякденність останніх років. Мушу зауважити, що захисники традиційних цінностей, які так багато років виступали проти ювенальної юстиції, проти інших “жахів Заходу”, чомусь у тому випадку, коли дитину забирають у єдиного батька, здається, замовкли. Ось у цій історії з’явилася завершеність. Захисники так званих традиційних цінностей захищають не сім’ю, вони захищають нелюдський державний устрій”, — підсумував правозахисник.
Читайте також: Цивільні заручники в руках РФ: чому їхнє звільнення поки що неможливе, розповіла експертка