Дискусії щодо далекобійності: коли та яких рішень чекати Україні від партнерів (ВІДЕО)

ATACMS. Ілюстрація: gettyimages.com

Розвідка США вважає, що Москва може вдатися до атак проти Європи та Сполучених Штатів у відповідь на дозвіл Україні бити далекобійною зброєю по РФ. Про це пише The New York Times із посиланням на неназваних чиновників. Втім, у Великій Британії кажуть, що зняття обмежень на далекобійні удари по військових цілях у Росії може відбутися найближчими місяцями, повідомляє FREEДОМ.

Рішення щодо зняття обмежень на далекобійні удари вглиб РФ буде ухвалено до початку зими 2024-го. Таку думку висловив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі. В інтерв’ю “Голосу Америки” він зазначив, що саме зараз Захід має продемонструвати сміливість та відданість Україні. Серед іншого, Леммі також заявив, що, за даними британської розвідки, ситуація для кремлівського диктатора Путіна стане набагато складнішою вже у 2025 році.

“Я очікую, що найближчими днями і тижнями будемо мати дуже сильну позицію, щоб забезпечити Україну всім необхідним, оскільки ми наближаємося до цієї важкої зими 2025 року”, — зазначив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі в інтерв’ю “Голосу Америки”.

“Вашингтон часто дослухається, особливо коли це стосується європейських справ, до думки Британії. Не завжди виходить це швидко робити, але процес іде, вода камінь точить, а далі вже все залежить від України: наскільки Україна робитиме більше ракет, щоб самій вирішувати завдання, які стоять перед нашою країною”, — прокоментував керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.

Вашингтон стурбований потенційною відповіддю Кремля на зняття обмежень на далекобійні удари по Росії. Так, за даними The New York Times, американська розвідка вважає, що Кремль може збільшити кількість підпалів та диверсій на об’єктах у Європі, а також організувати смертоносні атаки на військові бази США та Європи. Втім, джерела видання також повідомляють, що поки що залишається незрозумілим, яке рішення ухвалить президент США Джо Байден.

“Само рішення має більш символічний характер для України. І частково — військово-стратегічний характер. Тому що останні успіхи України, наприклад, проілюстровані акцією під Торопцем, по складу боєприпасів, та ударом по потягу з російською зброєю, явно вказують на те, що в них є військова доцільність — у цих рішеннях щодо дозволу на “дальнобій” по суверенній території Російської Федерації”, — зазначив політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.

У період обговорення питання зняття обмежень на удари по Росії Путін запропонував переглянути російську ядерну доктрину. Диктатор прагне змінити закон так, щоб Москва могла використати ядерну зброю проти неядерної держави. Лідери країн уже засудили ядерний шантаж кремлівського диктатора. А у Литві заявили, що така риторика Путіна лише свідчить про те, що він боїться.

“Ми всі чули слова Путіна; я вважаю, що головна думка полягає не в тому, що він сказав, а в тому, що, говорячи про нову концепцію, він ясно дає зрозуміти, що надання Україні можливостей для завдання ударів далекого радіусу дії — це дійсно важливе питання, якого він побоюється”, — прокоментував міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) переконані, що ядерний арсенал РФ не буде застосований в Україні чи будь-де у світі. Заяви кремлівського диктатора — лише спроба стримати країни Заходу.

Читайте також: Рішення Заходу про удари України по військових об’єктах у РФ може бути непублічним — країни думають, як його правильно оформити, — політолог

Раніше вже повідомлялося, що дозвіл на використання західної зброї по військових цілях у Росії може бути ухвалено до початку зими. Таку думку озвучив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі в інтерв’ю “Голосу Америки”.

Читайте також: Останній інструмент для залякування — реакція світу на ядерний шантаж Кремля (ВІДЕО)

Прямий ефір