Якими будуть правила завдання ударів по військових об’єктах на території Росії, зараз сказати складно. Можливі розбіжності у поглядах Києва та Вашингтона, хоча у цьому питанні важливо досягти консенсусу. Такою думкою поділився директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик в ефірі FREEДОМ.
Водночас він нагадав, що у США не було єдиної позиції з приводу далекобійних ударів по РФ українською зброєю, коли йшлося про російські нафтопереробні заводи (НПЗ).
“Коли представники вашингтонської адміністрації критикували удари України по нафтових об’єктах на території Росії, і одразу самі потрапили під жорстку критику всередині власної країни. Тому що люди кажуть, перепрошуємо, ці ж об’єкти якраз постачають необхідне пальне для російських збройних сил. Ці об’єкти дозволяють Росії заробляти гроші на продовження війни. І як це так? Підрив можливостей Росії, фінансових, енергетичних, підтримки війни, це дуже важлива складова цієї війни. Тому, навпаки, ми маємо аплодувати українцям, допомагати їм, давати їм будь-яку зброю, яка може дозволити їм завдавати ударів по таких об’єктах”, — нагадав гість ефіру.
Зараз Дубовик сподівається, що список можливих цілей, поданих Вашингтону, задовольнить тих, від кого залежить ухвалення рішень.
“Я думаю, що дискусію ще не завершено з погляду можливого списку об’єктів. Для цього їздив відносно нещодавно наш міністр оборони [Рустем Умєров] та керівник Офісу президента [Андрій Єрмак] до Вашингтона — показати список можливих цілей, узгодити цей список цілей. Сподіватимемося, що у Вашингтоні він задовольнив тих, хто його побачив, і вони дали на нього згоду. Але теоретично якась розбіжність з приводу того, що можна вважати цілями, пов’язаними з веденням війни проти України, на перспективу можлива. Хоча бажано, звичайно, щоб тут був повний консенсус”, — зазначив директор Центру міжнародних досліджень.
Читайте також: Джонсон та п’ять ексміністрів оборони Британії просять дозволити Україні бити по Росії
Нагадаємо, прем’єр-міністр Сполученого Королівства Кір Стармер та президент США Джо Байден зустрілися 13 вересня у Вашингтоні, де обговорили прохання України дозволити завдавати далекобійні удари західною зброєю по військових об’єктах у Росії. За підсумками перемовин рішення щодо ударів по РФ не було озвучено.
Читайте також: Союзники України відповіли на чергові погрози Кремля про “ескалацію” — подробиці (ВІДЕО)