Посол Китаю в Україні Ма Шенкунь офіційно розпочав свою дипломатичну місію. Це додаткова можливість комунікувати щодо розширення взаємовідносин між Україною та Китаєм. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився політолог Ігор Рейтерович.
“Китай має своїх послів у всіх країнах. І якщо в якогось посла закінчується каденція, приходить інший. Тому це звичайна ротація, яка повинна була рано чи пізно відбутися. Він досить оперативно вручив вірчі грамоти президенту Володимиру Зеленському. Вже відбулася зустріч в Офісі президента, дипломат зустрівся з представниками окремих міністерств України. І тепер, звісно, цікаво подивитись, наскільки він проявлятиме активність і чи робитиме якісь заяви стосовно російсько-української війни. Це ключовий момент на сьогодні, позаяк можна бути послом і мати велику резиденцію, проводити якісь культурні, гуманітарні чи інші заходи, але водночас займати позицію, яка не сильно сприятиме, наприклад, закінченню війни, яку розв’язала Російська Федерація проти України”, — зазначив Рейтерович.
На його думку, зараз дуже уважно за розвитком відносин Пекіна і Києва спостерігатимуть, з одного боку, росіяни, а з іншого — представники США.
“У росіян, звісно ж, є побоювання щодо того, що Україна і Китай можуть домовитися про щось, явно не на користь РФ. Не менш уважно за цим спостерігатимуть, я думаю, представники Сполучених Штатів Америки, особливо нової адміністрації Трампа, оскільки в них якесь специфічне ставлення до Китаю. Вони ще поки що не знають, чим узагалі взаємини між двома країнами на якусь більш віддалену перспективу закінчаться”, — сказав політолог.
Коментуючи нове призначення, Рейтерович також зазначив, що кожен такий момент потрібно використовувати повною мірою, оскільки це додатковий канал комунікації.
“Я думаю, посол, коли побігає під час робочого дня разів так 20, наприклад, за тиждень у бомбосховища під час повітряних тривог у Києві, якщо, не дай боже, звісно, але, проте, почує якісь вибухи або спробу росіян атакувати якісь об’єкти цивільної інфраструктури в Україні, може бути, в нього досить серйозно думка зміниться щодо того, що відбувається в нас. Не виключаю, що він передасть правильні меседжі в Пекін, і пояснить, що тут насправді відбувається, і взагалі, як поводиться Російська Федерація”, — наголосив політолог.
За словами політолога, у нового посла кілька ключових напрямів діяльності. Один із головних пов’язаний із функціонуванням китайського бізнесу в Україні.
“Ні для кого не є секретом той факт, що Китай — наш найбільший торговий партнер. Тому, звичайно, посол займатиметься цими питаннями. Усі проблеми, які можуть виникати у китайського бізнесу, так чи інакше вирішуватимуться через посла, представництва китайських компаній. Плюс він займатиметься наданням різних послуг громадянам Китаю, які перебувають в Україні. І важливий момент — це, звичайно, додаткова можливість комунікувати щодо розширення взаємовідносин між двома країнами. Будемо сподіватися, зокрема, в контексті впливу Китаю на завершення війни, яку веде Росія, оскільки у КНР можливості натиснути на Російську Федерацію присутні. Наскільки Китай буде їх використовувати, подивимося, але перспективи такі, принаймні, є”, — резюмував політолог.
Читайте також: Вірчі грамоти від нових послів Китаю, Саудівської Аравії та Сербії прийняв президент України (ВІДЕО)
Нагадаємо, 25 грудня посол Китаю в Україні Ма Шенкунь зустрівся з керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком. Сторони обговорили перспективи двостороннього співробітництва між Китаєм та Україною. Єрмак наголосив, що роль Китаю важлива в досягненні справедливого та тривалого миру для України. Крім того, йшлося про можливість двостороннього діалогу на найвищому рівні.