Дипломатам Росії можуть обмежити можливість переміщення в межах Євросоюзу — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Росія продовжує використовувати Раду Безпеки ООН для власної інформаційної пропаганди. Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Мета кампанії — переконати західних партнерів припинити надавати зброю Україні. Водночас, за словами міністра закордонних справ Чехії Яна Ліпавського, в Євросоюзі розглянуть можливість обмежити пересування російських дипломатів у межах ЄС. Відповідний пункт можуть включити в новий пакет санкцій, інформує FREEДОМ.

Російських дипломатів необхідно ізолювати, щоб вони не поширювали дезінформацію, впевнений міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Про це він заявив під час зустрічі з головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Мальти Ієном Борґем.

“Бачимо активні дії росіян щодо активізації дезінформаційних компаній. Зокрема, з використанням майданчиків ОБСЄ та ООН. Тому ізоляція російських пропагандистів і дипломатів — питання не тільки колективної безпеки, а й колективної інформаційної гігієни”, — заявив Кулеба.

22 січня Чехія однією з перших запропонувала обмежити пересування російських дипломатів у межах ЄС у рамках нового пакета санкцій. Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський. 

Наразі ж російські дипломати можуть їздити без національних віз до 24 держав ЄС. А також до Швейцарії, Норвегії та Ісландії. 

Ці обмеження стосуються і російських чиновників, які отримали австрійські візи для роботи в агентствах ООН у Відні і які потім можуть виїжджати в інші країни Євросоюзу, пише Financial Times. 

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну європейські країни вислали сотні російських дипломатів, стверджуючи, що вони дійсно є агентами розвідки. Зокрема, Чехія вислала понад 70 росіян тільки за 2023 рік.

“Якщо брати конкретних співробітників зовнішньополітичного відомства РФ, ми на численних прикладах їхньої поведінки, їхніх заяв, їхньої спроби заперечувати найочевидніші факти розуміємо, що, в принципі, їм, вибачте, наплювати на все це абсолютно. Єдиний виняток — коли ми будемо переслідувати їх у судовому порядку. Такі прецеденти були: можна згадати долю керівництва зовнішньополітичного відомства нацистської Німеччини після Другої світової війни”, — акцентував співзасновник Ініціативної групи з вигнання РФ з ООН Максим Баришников.

За даними американського Інституту вивчення війни, Росія використовує Радбез ООН для поширення дезінформації. 

Наприклад, 22 січня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заперечував відповідальність Кремля за можливий напад Росії на НАТО, попри відповідні заяви Москви. 

Також Лавров звинувачував українські Сили оборони у використанні західної зброї для обстрілів окупованої Росією території України, зокрема, нібито для ударів по цивільних цілях.

Читайте також: Системи ППО, снаряди, фінанси: як партнери посилюють оборону України — огляд FREEДОМ (ВІДЕО)

Прямий ефір