Динаміка на фронті визначатиметься винятково ресурсами та можливостями як російських окупаційних сил, так і українських Сил оборони. На цьому акцентував військовий експерт Владислав Селезньов в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 5 липня.
Він звернув увагу на додаткові зусилля російської армії на півночі Харківської області.
“Вони обумовлені тим, щоб максимально розтягнути українські стратегічні резерви на цю ділянку фронту. І український Генеральний штаб змушений саме таким чином рефлексувати — відправляти додаткові ресурси на північ Харківської області замість, наприклад, відправлення їх у район Часового Яру. Така реальність”, — сказав спікер.
Селезньов не виключає, що у найближчій перспективі також слід очікувати активізації дій російської окупаційної армії на півдні Запорізької області. Там, за його словами, нині відбувається певне скупчення ворожих сил і засобів.
Щодо ресурсів, які тут і зараз необхідні українській армії, експерт назвав кілька складових.
“Компонент перший — це засоби протиповітряної оборони та ракети до них. Вкрай серйозну проблему нині для українських Сил оборони створюють російські літаки — носії керованих авіаційних бомб. Десятки КАБів, кожен вагою від 250 кг і більше, буквально на друзки розносять наші польові фортифікації. У таких умовах вести ефективно оборонні дії, повністю гарантуючи безпеку військового персоналу, неможливо. Відповідно, потрібні додаткові засоби ППО”, — сказав гість ефіру.
Він також наголосив, що ЗСУ необхідна додаткова бронетехніка та озброєння, адже перед ними стоять серйозні виклики.
“Згадаймо події минулого року, коли в межах військово-технічного співробітництва ми отримували військову техніку, озброєння на мільярди доларів. Зараз постачання, власне, залишилися на тому ж рівні. Крайній транш військово-технічної допомоги був також на 2,3 млрд дол. Але лише 150 млн дол. призначені на забезпечення поточних потреб української армії. А левова частина — довготривалі контракти на виробництво ракет, комплексів ППО Patriot, NASAMS. Відповідно, ці програми буде реалізовано протягом кількох місяців. А значить, що тут і зараз вони критичного впливу на посилення бойових можливостей української армії не мають. Це серйозний виклик. Очевидно, що й надалі фактор ресурсів залишається ключовим, який і впливає на ситуацію на полі бою”, — резюмував Селезньов.
Читайте також: “Окупанти намагаються тілами своїх солдатів прокласти шлях до успіху”: ситуацію на Торецькому напрямку прокоментував експерт