По населеному пункті Миколаївка Донецької області 10 вересня російські війська відкрили вогонь. Внаслідок обстрілу постраждали двоє людей. Пошкоджено кілька житлових будинків. Докладніше про те, як минув день у населеному пункті, розповідає кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.
“На 7-тонній броньованій машині разом з представниками поліції ми заїхали до населеного пункту Миколаївка Донецької області. Бачимо кілька вогнищ, дим від вибухів снарядів. Приїхала пожежна машина, намагається ліквідувати загоряння. Перебувати в населеному пункті небезпечно, але попри це тут все ще залишаються люди, попри те, що це загрожує їхньому життю та здоров’ю”, — розповідає вона.
У місті залишаються жити близько 4 тис. людей. До повномасштабного вторгнення Російської Федерації населення Миколаївки складало 15 тис. жителів. Сьогодні росіяни тричі відкривали вогонь по населеному пункті. Перший раз прилетіло по житловим будинкам у приватному секторі, ніхто не постраждав. Вдруге — горів ліс. І втретє артилерійські снаряди розірвалися у центрі міста.
“Зараз стався артилерійський обстріл території Миколаївки.Ми перебуваємо в центрі міста на майдані, де зазвичай збирається багато людей. Сюди й був приліт у вихідний день, і тут зараз, крім великої кількості місцевого населення, нікого немає”, – каже начальник сектору взаємодії з громадою відділення превенції Краматорського районного управління поліції Олексій Окопов.
Внаслідок обстрілу постраждали кілька багатоквартирних будинків. Чоловік та жінка отримали осколкові поранення, їх відвезли до лікарні. Мешканці оперативно прибирають шибки, затягують вікна плівкою або забивають ОСП-плитами, адже на вулиці сьогодні прохолодно — до 15 градусів тепла.
Мешканка Миколаївки Зоя Дмитрівна розповідає про своїх сусідів: хтось поїхав, але вона лишилася. На запитання, чи не постраждала під час обстрілу, відповіла:
“Мене Бог відвів, я тільки вийшла з кухні. Воно як вдарило, я навіть не зрозуміла, що воно таке”, — пояснила вона.
У місцевого жителя Сергія уламки посікли штани, в які він був одягнений під час обстрілу. Говорить, що йому пощастило, бо нога не постраждала, а одяг можна і зашити.
“Ми йшли з собакою і дивимося — пролетіла ракета. Секунда справи. І осколки полетіли. Першу допомогу надали. Скільки ходив-ходив, блукав-бродив, тепер уже не ходитиму. Коли обстріл — треба бути в укритті”, — вважає Сергій.
Володимир прибіг на майдан, де відбувся обстріл, зі сусіднього кварталу. Ще у 2014 році він навчився надавати долікарську допомогу, адже знає, що будь-який обстріл може призвести до поранення когось зі знайомих.
“Жгут ношу, бо завжди треба кому-небудь надати першу допомогу. Знайшли дівчину у 2014 році під завалами, досі жива. Зараз без цього нікуди, бо така ситуація”, — зазначив мешканець Миколаївки Володимир.
Після обстрілу на вулиці досить багато людей: хтось прийшов допомогти сусідам, хтось подивитися, чи не постраждала квартира знайомих.
У місті працюють магазини та аптеки. Більшість із тих, хто залишився, працюють на Слов’янській теплоелектростанції й не хочуть евакуюватися. Люди кажуть, що їхня робота сьогодні дуже важлива, адже незабаром розпочнеться опалювальний сезон. Останнім тижнем обстріли Миколаївки почастішали, але місцеві жителі вірять, що це ненадовго, адже Збройні сили України рішуче відтісняють супротивника і відправляють росіян додому.
Читайте також: Росіяни накрили з артилерії центр Миколаївки на Донеччині — що відомо