Двосторонні договори про гарантії безпеки кращі, ніж якісь декларації з п’ятьма чи десятьма країнами. Такі договори зазвичай передбачають ратифікацію парламентами кожної країни. Якщо говорити про договір між Києвом та Вашингтоном, то це буде Верховна Рада та Конгрес. Договори, що ратифікуються вищою представницькою владою, діють незалежно від внутрішньополітичних змін, що відбуваються у країнах. Про це сьогодні, 1 серпня, заявив політолог Ігор Рейтерович у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Якщо як приклад беремо ті ж гарантії безпеки для Ізраїлю, то у Штатах були різні адміністрації, різні президенти, які мали різне відношення до величини підтримки Ізраїлю. Але оскільки ці документи було підписано та ратифіковано, кожна адміністрація їх виконувала. Іноді вносили певні корективи, але вони не були принциповими. Тому що це питання не особистості одного президента, це питання політики всієї країни”, — пояснив політолог.
За його словами, двосторонній формат також дає змогу зробити такий договір дуже конкретним.
“Тут буде конкретика, оскільки йтиметься про один уряд, про одну країну, яка чітко зможе заявити про те, що вона може надати”, — наголосив гість ефіру.
Читайте також: Гарантії безпеки США посилять інтеграцію України до НАТО: ключові відмінності від ізраїльської моделі назвав політолог
Нагадаємо, і в Офісі президента України, і в Держдепартаменті США підтвердили, що вже цього тижня розпочнуться переговори Києва та Вашингтона щодо двосторонньої угоди щодо надання Україні гарантій безпеки.