Двопартійна делегація Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки прибула напередодні до столиці України. Це далеко не перший та не останній такий візит. Він важливий не в плані рішень, оскільки невелика група конгресменів не ухвалює рішень, але в можливості для України донести свою позицію, а для конгресменів — отримати інформацію з перших рук. Це, ймовірно, матиме значення, коли законопроєкт, який включає допомогу Україні, дійде до нижньої палати Конгресу. Так прокоментував візит політолог Володимир Фесенко сьогодні, 10 лютого, в ефірі FREEДОМ.
“Для нас важливо використати цей візит для того, щоб переконати, особливо конгресменів від Республіканської партії, що потрібно якнайшвидше підтримати цей законопроєкт. У цій групі є дуже серйозні впливові люди з нижньої палати Конгресу, якраз із Республіканської партії, зокрема голова профільного комітету з розвідки. І позиція цих республіканців, які очолюють комітети з оборони, розвідки, зовнішньої політики, дуже важлива, тому що вони не просто підтримують Україну, вони виступають за посилення підтримки України. А ця поїздка може надати їм ще матеріалу”, — вважає гість ефіру.
Він пояснив, що конгресмени можуть самі подивитися на наслідки російських ударів по Києву, для відбиття яких не вистачає ракет для протиповітряної оборони, саме американських ракет. Крім того, на думку Фесенка, американцям також важливо з перших рук отримати інформацію про зміну військового керівництва в Україні.
“Важливими є їхній особистий досвід, інформація, яку вони отримують з перших рук. Це інформація та враження, якими вони потім поділяться, повернувшись до США. І це може вплинути на їхнє голосування. Результатів слід чекати, коли питання [допомоги Україні] голосуватиметься у нижній палаті Конгресу США. Саме з цього погляду ця поїздка є важливою. Вона може хоча б частково, хоча б на окремих конгресменів вплинути, коли розглядатиметься питання щодо підтримки України у нижній палаті Конгресу”, — пояснив політолог.
Фесенко також наголосив на важливості збереження Україною двопартійної підтримки у США.
“Важливим є збереження двопартійної підтримки, але при цьому важливі контакти з республіканцями. Усі зараз обговорюють можливі перспективи, наслідки перемоги Трампа на президентських виборах у США. Нам також до цього треба готуватися. Тому контакти зі Сполученими Штатами тут дуже важливі, і з представниками Республіканської партії є дуже важливими для того, щоб доносити українську позицію саме до республіканців, у тому числі до трампістського крила Республіканської партії. Це ще одне важливе завдання, яке вирішуватиметься в рамках цього візиту”, — вважає Володимир Фесенко.
Нагадаємо, що у п’ятницю, 9 лютого, у традиційному вечірньому зверненні до українців президент України Володимир Зеленський повідомив, що зустрівся з двопартійною делегацією конгресменів зі Сполучених Штатів Америки на чолі з головою комітету Палати представників з питань розвідки.