Дві країни ЄС близькі до домовленості про заміну російського газу азербайджанським, — Bloomberg

Ілюстративне фото: pixabay.com

Залежні від російського газу країни ЄС близькі до домовленості про його заміну на азербайджанський. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, які знають про переговори, інформує FREEДОМ.

Зокрема угорська та словацька компанії готові підписати контракти на постачання через Україну 12-14 млрд куб. м газу на рік. Замість палива “Газпрому”, з яким Україна не має наміру продовжувати контракт, що спливає в грудні, трубою може йти азербайджанський газ. Попередньо, компанія SOCAR доставлятиме його на газовимірювальну станцію в Суджі в Курській області, а там він переходитиме до угорської та словацької компаній. Для цього необхідне політичне рішення Києва, оскільки буде необхідно резервувати транзитні потужності. Якщо контракти на заміну російського палива азербайджанським буде підписано, Україна продовжить отримувати платежі за транзит своєю територією.

Водночас словацька компанія-постачальник не підтвердила інформацію, що ЄС близький до підписання контракту з Азербайджаном на постачання газу через газотранспортну систему України та забезпечення його доставляння в Європу. Таку заяву компанії також поширило Reuters. Крім цього, співрозмовники агентства в азербайджанській SOCAR не впевнені у швидкому укладенні контракту. Також ні російський “Газпром”, ні “Нафтогаз України” ще не прокоментували запит Reuters. А прессекретар Путіна Дмитро Пєсков повідомив, що не може пояснити, як далі розвиватиметься ситуація з українським транзитом російського газу.

Замінити російський газ азербайджанським частково планує і Сербія. Президент Олександр Вучич в інтерв’ю Bloomberg сказав, що наступного тижня обговорить із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, які обсяги зможе надати компанія SOCAR. Також, крім співпраці з SOCAR, Сербія відкриває новий трубопровід, що веде зі СПГ-термінала в Греції.

Читайте також: Угорщина за спиною ЄС намагається домовитися з “Газпромом” про збільшення постачання газу (ВІДЕО)

Прямий ефір