Двері на Саміт миру для Пекіна відкриті, — Чаленко

Ігор Чаленко. Фото: Facebook

Глобальний саміт миру — це один із найважливіших елементів побудови нового глобального порядку в питанні безпеки. Саме тому залучення Китаю дуже важливе. Велика ймовірність, що Україні та партнерам вдасться залучити Пекін до Саміту миру на подальших етапах. Таку думку сьогодні, 13 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Чаленко.

“Двері для Пекіна однаково відкриті. Якби вони ухвалили рішення змінити свою позицію, то їх би із задоволенням прийняли у Швейцарії. Глобальний саміт миру — це центрична платформа для досягнення завершення війни між Росією та Україною. І я глибоко впевнений, що це буде одним з основних елементів побудови нового глобального порядку в питанні безпеки. І участь такої потужної країни, як Китай, була б дуже доречною”, — сказав він.

Україна не припиняє вести комунікацію з Китаєм на різних рівнях, зазначив політолог.

“Я думаю, що однаково у майбутньому ми будемо проводити подальші переговори. Кілька днів тому відбувалися консультації між заступником міністра закордонних справ України Андрієм Сибігою та його китайським візаві Сунь Вейдунем. Також він зустрічався з представником КНР у справах Євразії Лі Хуеєм. Очевидно, що обговорювалося це питання. Однак Глобальний саміт миру у Швейцарії — це лише початок шляху, і так само ми маємо можливість залучити Китай на подальших стадіях”, — розповів він.

Читайте також: На Заході відбувається певна еволюція поглядів щодо Китаю — розбір політолога

Прямий ефір