Два вертольоти від Аргентини — символічний жест, що здатен змінити ситуацію з військовою допомогою Україні з регіону, — Фечко

Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Країни Латинської Америки мають запаси зброї, в отриманні якої зацікавлена Україна. На жаль, вплив РФ у регіоні великий, що показав недавній приклад з Еквадором. Країна була готова передати США стару радянську зброю, яка потім поїхала б до України, але через запровадження Москвою ембарго на банани — головної експортної статті Еквадору — відмовилася від передачі. На цьому фоні передача Аргентиною Україні двох вертольотів Мі-171Е, які країна раніше замовила у Росії, — символічний жест, який здатний змінити ситуацію. Таку думку висловив експерт Програми Латинської Америки та Карибського басейну Ради зовнішньої політики “Українська призма” Іван Фечко в ефірі FREEДОМ.

“Те, що [президент Аргентини Хав’єр] Мілей, наприклад, оголосив, що вже передав Україні два вертольоти, які раніше були куплені у Росії, це дуже важливий момент. Нехай два вертольоти — це не так багато в контексті потреб України, але водночас це символічний жест, який може змінити ситуацію. І в багатьох країнах, які раніше боялися це зробити або через економічні проблеми, або не хотіли бути першими, <…> зараз, після дій Хав’єра Мілея, ситуація може змінитися”, — вважає експерт.

Він сподівається, що українська дипломатія працює у цьому напрямі, і вважає, що така робота має йти тихо насамперед, щоб Росія не використовувала своїх важелів тиску. Водночас вплив і Москви, і Пекіна в регіоні не повинні ставати бар’єром для України в отриманні підтримки від країн Латинської Америки.

“Нам треба далі намагатися використати всі сторони, механізми для того, щоби отримати цю підтримку. Якщо виходить військова допомога — це, звичайно, найкращий варіант”, — вважає гість ефіру.

Фечко зазначив, що після передачі Україні гелікоптерів з Аргентини прогнози щодо військової допомоги з Латинської Америки стають оптимістичнішими. Тим більше, що зброя може передаватися не безпосередньо, а через треті країни.

“Є оптимістичні прогнози, що зараз можливо значно більше зброї отримати з цих країн. Тим більше, чому так важливо саме з Латинської Америки? Бо там більшість зброї — ще радянського чи російського виробництва. Українській армії буде набагато простіше її використовувати, ніж, наприклад, деякі зразки західної зброї… Проблеми з її обслуговуванням є. Тут же таких проблем немає, тому що вся ця техніка нам відома, ця зброя відома, просто потрібно її отримати”, — заявив Іван Фечко.

Читайте також: Підтримка Аргентини — які можливості відкриває для України, пояснив експерт

Прямий ефір