Два потужні пакети військової допомоги отримає Україна від США та Нідерландів — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Сполучені Штати та Нідерланди надають Україні два потужні пакети військової допомоги — на 425 млн доларів і 500 млн євро відповідно, інформує FREEДОМ.

Військові пакети загальною вартістю в мільярд доларів уже готуються до відправки в Україну. Зокрема, більш ніж половина цієї суми піде на боєприпаси для української артилерії. 

Нідерланди заявили, що 260 млн євро буде витрачено на снаряди для українських гаубиць і 240 млн — на снаряди для танків. 

“Калібр 155 мм для всіх європейських танків буде однаковий, — для Challenger, для Leopard. Усе, куди 155 мм підходить — усе піде на війну, усе буде чудово”, — зазначає військовий аналітик Іван Ступак.

При цьому раніше Нідерланди заявляли про передачу Україні ракет до систем протиповітряної оборони (ППО) Patriot і медичного обладнання для військових. 

“У вас є наша повна підтримка, вона беззастережна, незалежно від того, що може статися. Різні речі можуть трапитися, як, наприклад, зараз на Близькому Сході, але нічого не змінить нашу відданість допомозі вашій країні”, — наголосила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

Не залишилися осторонь і Сполучені Штати. Про відправлення чергового пакета допомоги напередодні оголосили в Пентагоні. Умовно, його розділили на дві частини — озброєння на 125 млн доларів відправлять безпосередньо з американських складів, зброя ще на 300 млн закуповувалася у виробників.

Зокрема, до передачі готуються додаткові боєприпаси до зенітно-ракетних комплексів NASAMS, ракети до HIMARS, і снаряди калібром 155 і 105 мм. Так само до пакета увійшли піхотні протитанкові системи ТОW, Javelin і АТ4. 

“Інше… там дрібниця, але вона дуже важлива для наших військових. Зокрема аптечки, якісь запчастини — все важливо, тому що техніка ламається, пошкоджується — її потрібно чимось лагодити, і, слава Богу, що для текучки це все є”, — каже Ступак.

З цікавого — у пакеті містяться системи для знешкодження перешкод. Ймовірно, йдеться про комплекси MICLIC. По суті, це шнур, який вилітає з установки на десятки метрів і після детонації утворює безпечний прохід для військових і техніки. 

“Він розміновує мінні поля, вони всі детонують і починають вибухати. Якщо там якісь інженерні споруди, умовні “зуби дракона” або “їжаки”, то вони теж розлітаються на друзки й залишається великий широкий прохід, для того, щоб могли йти наші військові”, — пояснює військовий аналітик.

Так само Збройні сили України (ЗСУ) поповнить і свої запаси протипіхотних мін. При чому M18A1 Claymore — міна не проста. Адже одним таким пристроєм можливо замінувати не просто якесь місце на стежці, а цілий сектор ймовірної появи противника.

“Звичайну міну потрібно що — викопати ямку, покласти, хтось наступив — тоді вона спрацьовує, пройшов поруч — вона не вибухнула. А цю ти ставиш — різні сектори руху — вона бачить, хто наближається і вибухає. Це я думаю більше для диверсій якихось, щоб відбивати напад росіян на наші позиції, це захист наших військових”, — наголошує Іван Ступак.

Також, в американському пакеті допомоги приїде понад 10 військових вантажівок для перевезення важкого устаткування і техніки, понад три мільйони набоїв і гранат та засоби для зимового облаштування позицій ЗСУ. 

“Допомога Україні — це продумана інвестиція в нашу національну безпеку. Цей пакет допомоги сигналізує про незмінну відданість Сполучених Штатів підтримці українського народу перед лицем російської агресії”, — з повідомлення Міністерства оборони США.

На особливу увагу заслуговує графа — “та інше”. Особливо на тлі нещодавніх анонсів отримання Україною ракет ATACMS з дальністю до 300 км.

Читайте також: Ховайся або захищайся: чи здатна РФ збивати ATACMS — огляд думок

Як повідомлялося, Україна на постійній основі отримуватиме далекобійні ракети від США. Офіційний Київ переконаний у цьому, особливо після того, як ЗСУ успішно провели військову операцію з ліквідації частини російської авіації на окупованих територіях.

Прямий ефір