“Дуже важливий візит”: цілі Остіна в Україні пояснив глава Інституту американістики

Ллойд Остін. Фото: kmu.gov.ua

Візит голови Пентагону Ллойда Остіна до Києва є важливим сигналом. Він свідчить про те, що у США, попри те, що досі не схвалено фінансування військової допомоги Україні, хочуть знати про актуальні потреби української армії. Таку думку сьогодні, 20 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Інституту американістики, аналітик “Інтерньюз-Україна” Владислав Фарапонов.

“Адміністрація хоче зрозуміти, як змінюються українські потреби, як Україна планує вже зимову, весняну кампанію, для того, щоб якнайкраще спланувати власну допомогу Збройним силам України, зокрема”, — вважає він.

Фарапонов пояснює, що це дозволить пришвидшити надання допомоги після схвалення фінансування.

“Дуже важливо не гаяти часу, не сидіти й просто чекати, коли ж американські законодавці проголосують… Дуже важливо не гаяти цей час і напрацьовувати різні сценарії щодо допомоги саме з боку Сполучених Штатів. І коли настане вже момент голосування, запустити всі процеси на максимальній швидкості для того, щоб отримати можливість реальної допомоги, яка б реально вплинула на характер бойових дій і на їхній зміст. Тому цей візит є дуже важливим”, — коментує глава Інституту американістики.

Він додав, що знаючи про актуальні потреби Києва, глава Пентагону зможе виступати у США із захистом збільшення допомоги.

“Як раз Ллойд Остін поряд з державним секретарем Ентоні Блінкеном дуже часто виступає, особливо в комітетах як Сенату, так і Палати представників, де відбуваються слухання про те, наскільки потрібно допомагати Україні, які цілі ставить американський уряд у цій війні тощо. Тобто він, окрім того, що справді має, скажімо, важелі впливу на процес ухвалення рішень у тому, що стосується розподілу допомоги, ще й може бути в хорошому розумінні цього слова таким собі адвокатом збільшення допомоги Україні”, — пояснив аналітик.

Фарапонов також прокоментував статтю президента Джо Байдена “США не відступлять перед викликом Путіна та ХАМАСу” для The Washington Post, зазначивши, що вона є частиною інформаційної кампанії з роз’яснення внутрішній аудиторії, звичайним американцям, чому Сполучені Штати мають підтримувати й Україну, й Ізраїль. Він також наголосив, що ця зв’язка є важливою частиною комунікації, оскільки військова допомога Ізраїлю має набагато тривалішу історію в США.

“Тому це така, як кажуть, інформаційна кампанія. Вона спрямована на внутрішню аудиторію в першу чергу. Але це теж важливий сигнал і тим, хто підтримує й Україну, й Ізраїль, і тим, хто хотів би, щоб США припинили цю допомогу”, — зауважив Владислав Фарапонов.

Нагадаємо, міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін сьогодні, 20 листопада, прибув до Києва з неанонсованим візитом. Він повідомив, що планує зустрітися з українськими лідерами та передати важливе повідомлення: “Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати Україну в її боротьбі за свободу проти агресії Росії, як зараз, так і в майбутньому”.

Прямий ефір