Дуже непростий емоційний момент: про деталі повернення ізраїльських заручників розповіла представниця ЦАХАЛ

Анна Уколова. Фото: facebook.com/anna.ukolov

У суботу, 25 січня, палестинське угруповання ХАМАС передало Червоному Хресту чотирьох ізраїльських заручниць-військових. Це другий обмін заручниками в межах угоди про припинення вогню в Газі. Усіх заручниць захопили на військовій базі, на яку увірвалися бойовики ХАМАС у жовтні 2023 року. Дівчата пробули в полоні 477 днів. Про те, як відбувався обмін, сьогодні, 26 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла прессекретарка ЦАХАЛ, майор запасу Анна Уколова.

“На цей час найважливіше те, що чотири дівчини повернулися додому. Вони повернулися після 15 місяців у пеклі — 477 днів у жахливих умовах, адже попри красиву картинку, яку намагається показати ХАМАС, ми розуміємо, що дівчата повернулися з полону, до них не було жодного доступу, навіть Червоний Хрест не мав змоги перевірити їхній стан здоров’я. Це, до речі, стосується й інших заручників, які все ще перебувають у секторі Гази”, — зазначила Уколова.

За її словами, сам процес повернення заручників уже відпрацьований.

“Спочатку бойовики ХАМАС передають заручників представникам Червоного Хреста на території сектора Гази. Карети Червоного Хреста перевозять звільнених до спеціальної точки, де вони зустрічаються з представниками армії. І вже представники армії забирають заручників. Враховуючи, що ми не знаємо, який стан їхнього здоров’я, тут є два варіанти. Перший — їх терміново на гелікоптері відвозять до найближчої від сектору Гази лікарні Ізраїлю, або вони переїжджають із сектору Гази до Ізраїлю, де зустрічаються з родичами, проходять первинний медичний огляд із психологом і воєнлікарем, які перевіряють їхній стан здоров’я на той момент. Це робиться для того, щоб вирішити — чи потрібна термінова медична допомога. А далі звичайні буденні справи: душ, зустріч із батьками”, — розповіла речниця ЦАХАЛ.

Вона зазначила, що вже в лікарні, коли заручники у безпеці, вони починають повертатися до нормального життя.

“Хоча ми, звісно, розуміємо, що процес реабілітації в них буде, можливо, не менш складним, ніж був сам полон”, — констатувала гостя ефіру.

Вона також розповіла, що списки тих, кого звільняють, як з боку Ізраїлю, так і з боку ХАМАС, затверджуються переговорною командою.

“З боку Ізраїлю люди, яких звільняють, — це люди, яких було ув’язнено в ізраїльських в’язницях, і їх засуджено згідно із законом: є докази їхньої участі або в підготовці до терактів, або безпосередньо у проведенні самих терактів. Учора за чотирьох заручників було звільнено 200 осіб з ізраїльських в’язниць. Це люди, які були причетні до терактів, через них загинули десятки ізраїльтян. Тому для нашого суспільства це досить непростий емоційний момент. Але з усім тим повернення заручників на цей час — у пріоритеті. Це була головна мета війни, і всі останні майже 16 місяців ми вели військові дії саме з тією метою, щоб знайти інформацію і створити умови, за яких можливе звільнення заручників. І ми готові боротися до того моменту, поки всі заручники не повернуться додому”, — резюмувала Анна Уколова.

Читайте також: “Ми працюємо в ситуації нульової довіри”: реалії припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС (ВІДЕО)

Прямий ефір