Друзі Путіна збагачуються, тоді як прості росіяни гинуть в Україні (ВІДЕО)

Москва. Ілюстративне фото: apostrophe.ua

Депутатам Держдуми РФ і сенаторам дозволили не публікувати відомості про доходи у відкритому доступі. А раніше російський президент Володимир Путін затвердив указ, який звільнив усіх російських чиновників, включно з військовими та правоохоронцями, від публічного декларування доходів. Щоб наповнити військовий бюджет, у російського бізнесу разово вилучили 300 млрд рублів. Це торкнулося компаній із прибутком понад 1 млрд рублів, але для декого зробили виняток — від додаткового податку звільнили нафто- і вуглевидобувні компанії, повідомляє FREEДОМ.

Російська Держдума дозволила еліті ще більше збагачуватися за рахунок простих росіян: отримувати більше доходів, не звітувати про витрати та мінімізувати відповідальність. З 1 березня в Росії перестали публікувати декларації про доходи та майно депутатів і сенаторів. Виборці зможуть лише дізнатися, чи подав депутат декларацію, і чи є в ній помилки.

“Тобто, немає конкретних прізвищ, сум грошей, переліків нерухомості. Словом, це все не публікується. Але в обов’язковому порядку відомості залишаються і в Держдумі, і в Раді Федерації”, — повідомив депутат Держдуми РФ Павло Крашенніков в інтерв’ю Kp.Ru.

Для силовиків спростили процедуру держзакупівель. Їм дозволили розраховуватися за поставки готівкою безпосередньо в зоні бойових дій. Тепер Міноборони РФ і різні силові структури зможуть закуповувати товари, роботи та послуги без конкурсу у вигідних постачальників і самі заробляти на цьому, вважають експерти. А щоб для цього були бюджетні кошти, казну вирішили поповнити завдяки додатковим зборам із великих компаній, обклавши їх разовим податком. Але для деяких зробили виняток.

“Одразу скажу, що ми не розглядаємо участь малого бізнесу в цьому питанні, а також нафтогазового сектора. Чому? Тому що ми щодо нафтогазового сектору останнім часом ухвалили цілу низку податкових новацій, які й так централізують частину додаткової ренти, яку цей сектор одержав унаслідок цінової кон’юнктури”, — пояснив міністр фінансів РФ Антон Силуанов.

Поки друзі та соратники Путіна збагачуються, борги росіян за послуги ЖКГ зросли до історичного максимуму. За даними Росстату, тільки за підсумками першого кварталу 2023 року загальна заборгованість склала 76 млрд рублів. Збіднілих росіян ще й відправляють на фронт воювати проти України.

Наприклад, мати мобілізованого з Нижньовартовська Валерія Федорова у відчаї записала звернення до Путіна. Її 20-річний син не повернувся з бойового завдання. Товариші по службі повідомили, що він загинув 18 липня, підірвавшись в автомобілі, але офіційного підтвердження досі немає.

“Мій 20-річний син перебуває невідомо де. Я як мама і батько його, поняття не маємо, де знаходиться наша дитина. Тобто забрати забрали, а повернути хоча б дані, де він перебуває, не можуть. Я просто одного не можу зрозуміти — це що, кошеня якесь, якого розчавила машина, його розчавила машина і викинули, щоб воно згнило. Це ж людина. Ви його забрали, знайшли за один день”, — звертається до влади мати загиблого російського мобілізованого Людмила Федорова.

На кладовищі в Кемерові могил військових, загиблих після 24 лютого 2022 року, налічується понад сотню, хоча офіційно опубліковано лише 10 некрологів. За інформацією видання “Верстка”, федеральна влада рекомендувала керівництву регіонів не публікувати некрологи про смерті військовослужбовців. У Кремлі побоюються, що поширення інформації про загиблих солдатів може “призвести до хвилювань” у регіонах.

“Матері Антона навіть похоронка не прийшла. Вона один місяць зарплату сина отримала, а в другий прийшли якісь копійки. Вона скрізь телефонувала. Їй спочатку сказали, що в сина термін ув’язнення закінчився, тому тепер він зарплату сам отримуватиме. Мати стала дзвонити Антону, але відповіді не було. Потім дзвонила знову у військкомат, і їй сказали, що грошей не буде, чекайте “вантаж 200”, — розповіла мешканка Кемерова Вероніка в інтерв’ю “Сибирь.Реалии”.

Держдума Росії підняла верхню межу призовного віку до 30 років. Для рядового складу термін перебування в запасі збільшили з 50 до 55 років. Тобто аж до цього віку їх можуть призвати на фронт у разі оголошення нової хвилі мобілізації.

Читайте також: Реєстр спонсорів війни — знакова річ, що впливає на бізнес-результати цих компаній, які працюють у Європі, — економіст

Нагадаємо, у РФ внесли поправки до закону “Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду в Російську Федерацію” і тепер тим, хто підлягає призову на військову службу та отримав повістку військового комісаріату, забороняється виїзд з Росії з дня, коли така повістка вважається врученою за законом.

Прямий ефір