Горіть в пеклі! Таке побажання президенту РФ Путіну зробили дружини мобілізованих. У Telegram-каналі “Шлях додому” опубліковано пост жінки, чий чоловік пішов в Україну вбивати її громадян. Але загинув сам. Жінка розповіла, що її чоловіка мобілізували восени 2022 року, а у серпні його підрозділ “як ВДВ, як штурмовиків” кинули на Запорізький напрямок, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ, і в грудні він загинув. Коментатори під постом побажали Путіну на Новий рік не захлинутися від крові та згоріти у пеклі. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ говорили з російським журналістом та соціологом Ігорем Яковенком.
Він зазначив, що Путін не розганяє дружин через страх перед їхніми чоловіками, які зі зброєю перебувають на фронті.
“Картинка, коли дружину та матір мобілізованого б’ють і відправляють до в’язниці, вона одразу потрапить на фронт, а там люди зі зброєю в руках. І, загалом, вона може справити деяке несподіване враження. Тобто він подихає, незрозуміло за що в українському чорноземі, а там його дружину якийсь відгодований гвардієць б’є. Це загалом така резонансна історія може виявитися. Тому це обмежує на сьогоднішній момент звичайне свавілля російської влади”, — сказав Яковенко.
Він наголосив на схожості з подіями чеченських воєн, де існував рух солдатських матерів. Однак, на його думку, на відміну від тих подій, сьогоднішні мобілізовані є переважно малоосвіченими людьми з віддалених регіонів. Це, можливо, робить їх менш здатними до створення масового та різнобічного антивоєнного руху.
“Це переважно жителі віддалених регіонів національних республік. Це здебільшого малоосвічені люди, які не знайшли себе у мирному житті. Це якщо в Україні воюють найкращі, то в Росії, щиро скажемо, воюють найгірші. Дружини мобілізованих це не найпросунутіша, не найінтелектуальніша частина суспільства. Це дружини тих самих чоловіків, які за 200 000 рублів поїхали вбивати в Україну людей, які їм нічого поганого не зробили. Тому ймовірність того, що вони створять якийсь потужний антивоєнний рух, який істотно впливатиме на ситуацію, — малоймовірно. Тому в мене досить скептичне ставлення до того, що далі відбуватиметься з рухом”, — сказав Яковенко.
Читайте також: Ціна життя російського солдата — кілограм цибулі: чим у РФ задобрюють сім’ї мобілізованих (ВІДЕО)