Дружини мобілізованих росіян не виступають проти війни, вони всіляко акцентують свою лояльність, — адвокат про протести

Дружини мобілізованих жителів Пензи. Фото: idelreal.org

Чинну владу в РФ підтримує значна частина росіян. Понад половини — це очевидно. У тому чи іншому вигляді. Хтось зі страху, хтось має відношення до цієї влади, хтось веде бізнес в інтересах влади, вибудовуючи, припустимо, систему паралельного імпорту. Про це сьогодні, 3 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський адвокат, правозахисник Микола Полозов.

“Люди, які гостро реагують на несправедливість щодо тієї ж Саші Скочиленко, — це не дуже великий, але досить гучний прошарок інтелігенції, як їх називали опоненти — “люди з гарними обличчями”. Але проблема полягає в тому, що ці люди атомізовані, влада не дає їм консолідуватися. Багато з них були змушені виїхати за межі Росії і вже з еміграції дозволяють щось собі говорити”, — сказав він.

Тому, за словами адвоката, значна частина населення меседж влади сприймає саме як “не смикайся, не вилазь, інакше отримаєш по голові”.

“Якщо ти чимось незадоволений, якщо ти не з владою, то тобі потенційно загрожує небезпека. А якщо ти з владою, ти можеш як Симоньян заявляти все що завгодно. І тому влада, коли застосовує нове законодавство, намагається, зокрема, підсвічувати справи щодо людей із різних верств, із різних соціальних прошарків, щоб показувати, що цей репресивний тиск невідворотний”, — додав Полозов.

Водночас протести дружин мобілізованих і матерів не є великою проблемою для Кремля, вважає правозахисник.

“Це не те щоб дуже велика проблема, тому що їм дозволено зараз говорити, щоб не погіршувати обстановку і в очах населення не втрачати рейтинг. Тому що, якщо з ними вчинити як зазвичай чинять, то просто їх усіх розженуть, когось посадять. Кремль терпить їх до виборів. Потім уже це не матиме жодного значення. Дружини, матері виступають вони чи ні, всіх можуть жорстко розігнати. Щодо самих мобілізованих, то ці дружини не виступають проти війни, вони всіляко акцентують свою лояльність. Утім, це їх не врятує. І в принципі, про що можна говорити, якщо російська влада вигадує сама якісь міжнародні екстремістські спільноти, потім успішно їх забороняє. Я маю на увазі заборону якогось “міжнародного руху ЛГБТК+”, — говорить він.

І в цьому сенсі, констатував адвокат, у РФ тенденція на закручування гайок уже не точкова, а щодо певних верств населення.

“У цьому випадку це можуть бути представники сексуальних меншин. Наступні на черзі, вже це обговорюють, — ті, хто висловлюють погляди чайлдфрі, тобто всупереч основній політиці влади на збільшення народжуваності. Уже йде розмова визнати міжнародний рух чайлдфрі теж екстремістським. І, звісно ж, це зачіпатиме вже не одиниці, не десятки, а сотні, а можливо, навіть тисячі людей, які потенційно стають екстремістами в Росії”, — підсумував Микола Полозов.

Читайте також: Дружин мобілізованих росіян не влаштовує, що немає ротації — реакція влади (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Полозов розповів, що Кремль не має потреби в сталінських масштабах репресій і тому форма ГУЛАГу від виробничої змінюється на “виховну”. Головне завдання російської влади — через знакові справи на прикладі конкретних людей залякувати інші верстви населення.

Прямий ефір