“Дружба” Росії та Північної Кореї навряд чи сподобається Китаю — прогноз Фесенка

Кім Чен Ин і Володимир Путін. Фото: ap.org

Росію з КНДР об’єднує антиамериканізм, ставка на диктатуру й прагнення використовувати право сили замість міжнародного права. Про це сьогодні, 13 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Насправді Росію і Північну Корею, двох диктаторів Володимира Путіна і Кім Чен Ина, об’єднує антиамериканізм, об’єднує очевидна ставка на диктатуру як форму правління, на прагнення використовувати замість міжнародного права право сили. Ось що їх об’єднує. І потім є конкретні потреби, ситуативні потреби у кожної зі сторін. Путіну потрібні снаряди, боєприпаси, яких не вистачає у війні проти України. А Північна Корея має певні запаси снарядів та деяких інших боєприпасів радянських калібрів, що, звісно, підходить для російської армії. Але в обмін Північна Корея хоче сучасну зброю, доступ до космічних програм, супутники, які вони будуть використовувати у військових цілях, сучасні військові технології”, — сказав політолог.

Він нагадав, що Північна Корея перебуває під міжнародними санкціями, які свого часу підтримала і Росія. Ці санкції насамперед стосуються поставок зброї Північній Кореї, і якщо зараз Росія піде на такі поставки, то вона фактично порушить міжнародний санкційний режим. Фесенко зазначив, що це стане приводом для посилення санкцій проти самої РФ, оскільки в цьому разі йдеться вже про загрози для безпеки не тільки для України, а й у Тихоокеанському регіоні, у Східній Азії.

На його думку, демонстрація дружби двох диктаторів робиться навмисно, оскільки з боку Путіна це ще й шантаж міжнародної спільноти

“Мовляв, якщо ви будете продовжувати проти нас тиск, ми будемо об’єднуватися і будемо вам протистояти разом. Щоправда, тут є ще непряма тема інтересів Китаю. Я не думаю, що ось це зближення Північної Кореї й Росії викличе захват у Пекіні, тому що там звикли, що вони контролюють Північну Корею. І всі поставки, наприклад, продовольства та інших якихось товарів йшли саме через Китай. А тут Росія починає самостійну гру. Так що цілком можливо, що між Китаєм і Росією з’явиться ще один вимір розбіжностей”, — сказав Фесенко.

Читайте також: Залежність Росії від Північної Кореї зростає, а для КНДР відкривається вікно можливостей, — Пойта

Нагадаємо, Сполучені Штати готові без вагань запровадити нові санкції, якщо Росія і Північна Корея підуть на чергове порушення обмежень щодо передачі зброї.

Прямий ефір