“Дружба” РФ і КНДР підштовхнула Південну Корею переглянути питання збройової підтримки України, — Чаленко

Ігор Чаленко. Фото: Facebook

“Договір про всеосяжне стратегічне партнерство”, який підписали російський диктатор Путін і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, схожий на угоду 1961 року, підписану під час холодної війни, яку було скасовано після розпаду Радянського Союзу. Рівень допомоги, яку обидві сторони надаватимуть одна одній, поки незрозумілий. Водночас ця угода між диктаторами дала поштовх Південній Кореї до перегляду своєї позиції щодо ненадання Україні летальної зброї. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“Насправді Південна Корея допомагала Україні і до цього. Тут потрібно згадати момент, коли 300 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 міліметрів було передано Сполученим Штатам, а ті за кільцевим форматом передали від себе таку саму кількість снарядів, які потім було використано під час українського контрнаступу 2023 року. Тому Південна Корея надавала допомогу і допомагає. Але зараз у неї є заборона зараз на постачання озброєнь у країну, що воює. До слова, тепер ця ситуація може суттєво змінитися”, — зазначив політолог.

Він також нагадав, що нині Південна Корея є одним із лідерів виробництва військово-промислового комплексу (ВПК).

“Тому військова продукція Південної Кореї користується попитом у європейських країн. Наприклад, найближчий сусід України — Польща нещодавно замовила у Південної Кореї тисячу одиниць бронетехніки (танки, гаубиці), а також артилерійські боєприпаси і багато іншої військової амуніції. Тому в цьому плані Пхеньян сам підштовхнув Сеул для посилення його кооперації з Україною”, — констатував експерт.

Він також нагадав, що наразі Пхеньян і Сеул перебувають у стані війни, яка триває вже 53-й рік.

“Так, було перемир’я. Крім того, у північнокорейського лідера Кім Чен Ина раніше було бажання продовжувати переговори в цьому руслі. Але незабаром він відійшов від цього і наказав своїй армії готуватися до війни. Це було розтиражовано північнокорейською пропагандою. Відповідно, Південна Корея реагує на це дуже обережно”, — зазначив гість ефіру.

Він зауважив, що заяви радника з національної безпеки Південної Кореї Чан Хо Джина щодо перегляду питання збройової підтримки України теж є досить обережними.

“Він заявив, що Південна Корея зберігатиме стратегічну невизначеність щодо типів зброї, які можуть бути поставлені Україні, адже буде цікаво подивитися, як на це відповість Росія. Тож, як розвиватимуться відносини Південної Кореї з Україною в нинішніх реаліях покаже час”, — резюмував Ігор Чаленко.

Читайте також: “Дружба” диктаторських режимів РФ і КНДР не залишиться без відповіді світової спільноти, — Рябих

Прямий ефір