Дрони в українській армії — технологічна революція в боротьбі з агресором, — Яковенко

Українські військові. Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Українська армія успішно використовує дрони для порятунку життів своїх військовослужбовців, а також для досягнення військових цілей, зокрема — контролю над Чорноморською акваторією. Про це сьогодні, 29 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів співзасновник компанії DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко. 

“Перше, що робить українська армія дронів, вона щодня рятує життя українських військових. Ми воюємо технологіями, і ми перемагаємо, використовуючи технологічні підходи до власного озброєння, до власного захисту, і до відвоювання територій, які є законно українськими”, — сказав він.

Він зазначив, що революційні зміни полягають у контролі над акваторією Чорного моря, а також у підвищенні ефективності української артилерії.

“Це ті зміни, які відбулися безпосередньо завдяки роботизованому флоту і застосуванню дронів. Особливо, якщо ми говоримо про дрони формату FPV і дрони-камікадзе. Коли дрон за 350 або 500 дол. в змозі знищити танк, вартістю в кілька мільйонів, це революція, яку ми будемо відчувати ще довго після перемоги України”, — наголосив Яковенко. 

За його словами, у цьому контексті відбувається перегляд стратегій озброєння держав.

“Україна продемонструвала таку божевільну динаміку в розробці технологій для розвитку власної безпеки, що весь світ дивиться з розплющеними очима і не може повірити, що це відбувається. Ми бачимо еволюцію, постійний розвиток технологій, які з’являються в Україні. Щотижня з’являється щось нове, нова технологія або новий тип зв’язку, які дають змогу ще сильніше бити по ворогу”, — каже він.

При цьому російські окупанти не залишаються осторонь і намагаються розвиватися у сфері технологій, каже Яковенко.

“Намагаються копіювати, але завжди перебувають на кілька місяців позаду українців, у розробці чогось нового, їх дуже сковують санкції. Ми бачимо технологічну деградацію окупантів, які втрачають можливість отримувати закордонні технології, щоб хоч якось поповнювати втрачені можливості, втрачений боєзапас. Тому нам необхідно тиснути на дотримання санкцій. Це не просто слова, це постійна, щоденна, рутинна робота, нам потрібно шукати компоненти, знаходити їх і обрізати канали постачання”, — резюмував Валерій Яковенко.

Читайте також: Санкції перешкоджають модернізації іранських “Шахедів” — деталі від експерта

Як повідомлялося, США запровадили санкції проти п’яти юридичних і двох фізичних осіб з Ірану, Китаю, Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів — за причетність до постачання компонентів для іранської програми з виробництва дронів. 

Прямий ефір