На закупівлю озброєння Україна планує витратити шість мільярдів доларів. Гроші підуть, зокрема і на розвиток українського виробництва. Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей Олександр Камишин. Частину можливого асортименту презентували на виставці оборонно-промислового комплексу (ОПК), інформує FREEДОМ.
Дедалі більше зброї українського виробництва з’являється на передовій і ефективно діє в бойових умовах. Сучасні технології, такі як дрони і роботи, стають необхідними для забезпечення переваги над противником, і українська оборонно-промислова сфера впевнено рухається в цьому напрямку.
Приміром, роботизований комплекс D-21-11 здатний знищити сотні російських піхотинців, а отже — зберегти життя українських захисників.
“Усі розуміють, що така установка дасть змогу вивезти людину з поля бою. Тобто, хлопець може сидіти десь у захищеному місці й дистанційно керувати цим бойовим модулем. До 96 годин здатний стояти на одному заряді”, — пояснює розробник роботизованих систем Вадим Юник.
Робот оснащений технологією штучного інтелекту, що значно полегшує роботу оператора.
“Ви самі розумієте, що людина втомлюється, і штучний інтелект допомагає побачити або утримувати, наприклад, якусь ціль. Він застосовується саме для того, щоб утримувати. Людина і солдат, які керують, можуть захопити кілька цілей і чекати зручного моменту, щоб по них працювати. Навіть якщо ця ціль рухається — робот може супроводжувати її”, — наголошує розробник.
Ще один безпілотний наземний апарат, представлений на виставці, здатний доставляти їжу, ліки, боєкомплект воїнам на нуль. Це — роботизований евакуатор.
“Він дуже універсальний, ним можна і вантажі перевозити, так само — людину транспортувати, якщо вона поранена. Ми спорудили такі крісла, щоб втомлена людина могла сісти і з вантажем переміщатися”, — зазначає Вадим Юник.
Це лише кілька зразків озброєння, створених українськими розробниками за понад два роки повномасштабної війни Росії проти України.
Український багатоцільовий надводний дрон “Магура” призначений для потоплення російських військових кораблів.
“Це наші руки. Це наші очі. Це наша зброя на воді, завдяки якій, я думаю, всі знають про результати. Ми працюємо над тим, щоб результати були набагато ефективнішими”, — заявив заступник головнокомандувача Збройних сил України (ЗСУ) Вадим Сухаревський.
За відсутності повноцінної міжнародної допомоги, ЗСУ роблять ставку на дрони. Саме завдяки безпілотникам вдається знищувати на полі бою більшу частину броньованої техніки росіян.
“Наші безекіпажні системи — і на морі, і на суходолі, і в повітрі — є не просто важелем рівноваги і паритету, і наших асиметричних відповідей на полі бою, а й тим, що вивчає світова наука, що вивчає взагалі світова військова історія і практика”, — наголосив Вадим Сухаревський.
Створювати нові безпілотні літальні апарати (БпЛА) для українських розробників не виклик, а мета. Україна вже має аналоги ворожих “Ланцетів” і “Шахедів”, а українські далекобійні дрони — летять на сотні кілометрів у тил противника.
Один із нових видів розвідувальних дронів — “Шмавик”.
“Це розвідувальний дрон. Він може виконувати як розвідувальні місії, так і розвідувально-ударні. Усі ми бачили відео зі скиданнями. У цього дрона буде схожа функція. Зараз, по суті, йде дрібносерійне виробництво, на повну серію вийдемо десь на початку липня”, — повідомив радник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Ярослав Олійник.
Міністерство стратегічних галузей промисловості України 2024 року планує збільшити можливості українського оборонно-промислового комплексу в шість разів порівняно з минулим роком.
“Ми показали тут лише кілька прикладів того, що наш оборонно-промисловий комплекс здатний за багатьма позиціями закрити нашу внутрішню потребу”, — наголосив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин.
Урядовці запевняють: незабаром в Україні почне діяти новий проєкт під назвою “Залізний полігон”. Головна мета — підтримати українських розробників і скоротити час виробництва нового озброєння для Сил оборони. Насамперед — роботизованих комплексів, безпілотних апаратів і систем радіоелектронної боротьби.
Читайте також: Допомогу Україні на 61 млрд доларів підтримала Палата представників США