У районі Часового Яру тривають особливо запеклі бої. Як борються українські пілоти дронів на передовій, розповідає FREEДOM.
На цій ділянці за лічені хвилини потрібно точно влучити в російських солдатів, техніку і позиції в окопах. На цьому напрямку працюють бійці підрозділу ударної аеророзвідки 56-ї Маріупольської бригади.
“Так, скидаємо! Скидання пішло. Кілограм фугасу. Я думаю, коли таке в голову падає, то трохи не подобається їм. Ну, ми в основному працюємо по бліндажах. Техніка дуже рідко від нас їде”, — розповідають пілоти дронів.
Українські військові без жодних сентиментів щодня винищують противника. Хлопці працюють без зупинки, по змінах. І результат приголомшує.
“Часу відпочивати в нас немає, ми або мінуємо, або розбираємо бліндажі, або полюємо за піхотою. Завжди є робота”, — розповідають військові.
На позиції троє бійців прикривають із повітря цілий відрізок фронту. Воїни в минулому — цивільні. Один — адміністратор ресторану, другий — дресувальник тварин у цирку.
“Дресувати котів, це, мабуть, найскладніше, що є взагалі в усьому. Лисиця, дикобраз, страус… чотири собаки в нас було. Дві з них — шпіц і колі”, — розповідає про свою роботу в цирку пілот ударного дрона 56-ї Маріупольської бригади Олександр.
Хлопці на фронті з перших днів великої війни. Спочатку були в піхоті. Тепер вони — оператори дронів. Ділянка боїв — важка, напрямок Часового Яру. Треба уважно вдивлятися 24 години на добу. Особливо зараз — стежити під час туману. Сьогодні погода не зовсім для польотів, росіяни користуються цим, ідуть на штурми. А в ЗСУ, зокрема, існує заохочувальна система. Для пілотів успішна робота конвертується в бали. Їх Збройні сили компенсують постачанням обладнання. Тобто більше балів заробив — більше дронів отримав.
“Наприклад, “Мавік” коштує 25 балів. Ми 25 балів назбирали, подаємо на бригаду, і бригада нам видає “Мавік” новий”, — пояснює головний сержант взводу безпілотних систем 56-ї Маріупольської бригади Іван.
Один знищений російський солдат — це п’ять балів, поранений — три. Пілоти жартують, мовляв, — інфляція. Дрони дорожчають, а життя росіян — дешевшає.
“Він якщо йде на штурм, то в нього є ще варіант вижити, а якщо біжить назад, то його свої загородзагони розстріляють — і все”, — розповідає пілот ударного дрона 56-ї Маріупольської бригади Олександр.
За чинним оперативним, так би мовити, курсом у ЗСУ — за п’ять ліквідованих загарбників видають один дрон для бомбардування.
“Погода вже вирівнялася, можна летіти. Пілот може підкоригувати, показати, просто ткнути пальцем, ось сюди”, — пояснює пілот.
Протягом години армійці здійснюють кілька вильотів. Скиди по російських укріпленнях, а от влучають у ворога — і ще плюс потенційні п’ять балів.
Читайте також: Патрульні поліціянти з бригади “Хижак” дають відсіч російським окупантам на Торецькому напрямку (ВІДЕО)