Дозвіл партнерів на завдання ударів далекобійною зброєю вглиб Росії вже прийнято, — думка Криволапа

Костянтин Криволап. Скріншот: uatv.ua

Сьогодні, 13 вересня, президент США Джо Байден зустрінеться із прем’єр-міністром Великобританії Кіром Стармером. І темою номер один має стати дозвіл Збройним силам України (ЗСУ) завдавати ударів далекобійною зброєю вглиб Росії. Швидше за все, це рішення буде ухвалено. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив авіаційний експерт Костянтин Криволап.

“З одного боку, все йшло до цього рішення. Це рішення — логічне та абсолютно доцільне. Однак, передача Іраном балістичних ракет РФ — далеко не головний фактор, який сприяв розгляду питання про надання ЗСУ завдавати ударів далекобійною західною зброєю вглиб Росії. Все-таки головний фактор — спроба наших партнерів дотримуватись домовленостей, які були прийняті раніше”, — вважає експерт.

За його словами, це насамперед міжнародна домовленість про режим контролю над ракетними технологіями.

“У цій домовленості наголошується, що ракетні технології не можна передавати іншим країнам, але якщо й передаватимуться, то з дальністю не більше 300 кілометрів. Ця домовленість була порушена Росією. Крім того, Росією також було порушено договір про ліквідацію ракет малої та середньої дальності. Тому у 2019 році США вийшли з цього договору. Я припускаю, що зараз обговорюватиметься, як розв’язати цю проблему”, — пояснив гість ефіру.

За його словами, зараз стоїть питання про те, ракети якої дальності можна надавати партнерам.

“Бо якщо надавати Storm Shadow британцями, то якої дальності? Або обмеженої — до 300 кілометрів або ті, які стріляють на 560 кілометрів. Це, погодьтеся, дві великі різниці. Якщо, наприклад, говорити про американську ракету AGM-158 JASM, яка дуже добре працює на винищувачі F-16, то її дальність у найстарішій версії — 360 км. Тобто вона вже перевищує 300 кілометрів. А якщо говорити про останню її модифікацію, то це взагалі 960 км. Тому, мабуть, саме ці міжнародні угоди будуть основним предметом даних переговорів. Бо саме по собі рішення завдавати ударів далекобійною зброєю вглиб Росії вже ухвалено. Вже всі погодилися, що цей дозвіл треба надавати”, — резюмував Костянтин Криволап.

Читайте також: Курська операція дозволила Силам оборони України вирішити низку питань на Харківському напрямку, — Федоренко

Прямий ефір