Дозвіл на використання далекобійної зброї по РФ буде головним результатом саміту НАТО — думка

ATACMS. Ілюстрація: gettyimages.com

Не так важливо, які формулювання щодо вступу України до НАТО з’являться у резолюції саміту Альянсу у Вашингтоні. Набагато важливішою є практична допомога, оскільки якщо Україна не переможе, стилістика резолюції не матиме значення. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловив голова Всеукраїнської громадської організації “Україна в НАТО” Юрій Романюк.

“Найголовніше, що нам дають щорічно гарантовані 40 млрд дол. на захист від російської війни. Ми можемо боронити свою державу, захищати свій суверенітет, територіальну цілісність, незалежність. Нам будуть надавати озброєння у тому обсязі, на який ми сподіваємось. Але найголовніше, щоб нам на цьому саміті нарешті дозволили використовувати цю саму зброю: і F-16, і ракети на дальність хоча б до 300 км. Я вже не говорю, щоб взагалі зняли так звані “червоні лінії” щодо використання далекобійного озброєння. Це для нас головніше навіть за стилістику, яка буде в резолюції”, — вважає гість ефіру.

Голова організації “Україна в НАТО” пояснює: генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг окреслив приблизну перспективу вступу України — 2034 рік, це означає, що попереду ще 10 самітів НАТО. На них у резолюції вписуватимуть ті чи інші формулювання, що наближають Україну до членства. А Україна, зі свого боку, братиме на себе ті чи інші зобов’язання — виконувати своє “домашнє завдання”.

“Тому звертатися до цієї стилістичної лірики, яка буде в резолюції НАТО, немає жодного сенсу, тому що на наступному саміті в Гаазі буде наступна інша стилістична лірика. Тому не треба звертати на це увагу, зациклюватись. Україні необхідне озброєння, фінанси та бити російських окупантів на їхній же території. Зокрема необхідно надавати більше F-16, навчати більше льотчиків, навчати більше інструкторів, надати більше ППО, більше снарядів, більше артилерії. Це буде запорука успіху українських Збройних сил. І лише наша перемога на фронті наближатиме Україну до НАТО, а не стилістичні висловлювання у резолюціях. Якщо ми не переможемо у цій війні, я навіть не хочу про це говорити, але тоді стилістика не матиме жодного сенсу для України. Нам потрібно перемогти. Щоб нам перемогти, треба перемогти на фронті. Щоб перемогти на фронті, необхідно, щоб нам розв’язали обидві руки, викинули шнурок і руки не зав’язували. Ось що нам потрібно від НАТО”, — заявив Юрій Романюк.

Читайте також: Посилення ППО, нові безпекові угоди та “флагманський проєкт”: які результати може принести саміт НАТО Україні (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, саміт Північноатлантичного альянсу триватиме з 9 до 11 липня. Крім 32 членів НАТО, у Вашингтон запросили міністрів закордонних справ 35 країн-партнерів, які до блоку не входять. Саміт 2024 року — ювілейний, 75-й. Попередній відбувся у липні 2023 року у Вільнюсі. Тоді Альянс ухвалив рішення, що Україна стане членом блоку без плану дій щодо членства (ПДЧ).

Прямий ефір