Дозвіл на удари по військових об’єктах РФ залежить від того, як США бачать подальшу політику щодо РФ, — Потапенко

В'ячеслав Потапенко. Скріншот: uatv.ua

Останні удари РФ по українських містах стали очевидним приводом, який дозволяє США посилити підтримку України щодо передачі засобів ППО (протиповітряної оборони ред.). Саме це стало однією з тем переговорів міністрів оборони США та України Ллойда Остіна та Рустема Умєрова під час їхньої зустрічі у Пентагоні. Про це сьогодні, 31 серпня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів керівник Центру внутрішньополітичних досліджень НІСД В’ячеслав Потапенко.

“На мій погляд, зараз Росія створила цілком очевидний привід, який дозволяє США посилити підтримку України з передачі засобів протиповітряної оборони, тому що постраждало дуже багато об’єктів цивільної інфраструктури, енергооб’єктів тощо. Крім того, США намагаються підтримувати певний баланс у передачі озброєння для України, щоб Росія не бачила у цьому загрози для себе. А при передачі ППО цей баланс зберігається. Тому перспективи є”, — наголосив Потапенко.

Він зазначив, що під час зустрічі міністрів оборони США та України в Пентагоні представники США промовчали про дозвіл на удари по території РФ далекобійною західною зброєю, тому що у Штатах досі побоюються ескалації з Росією.

“Я вже говорив про спробу зберегти якийсь баланс для того, щоб у Росії не виникло відчуття, що США намагаються знищити її інфраструктуру: стратегічне ядерне озброєння, космічні сили тощо, тобто те, що не пов’язане із російсько-українською війною. США не хоче ескалювати відносини із РФ”, — зазначив експерт.

Він зазначив: в США розуміють, що навіть без їхнього дозволу на удари по території РФ далекобійною західною зброєю Сили оборони України продемонстрували успішні дії як на морі, так і на російських аеродромах та нафтопереробних заводах (НПЗ), використовуючи виключно власне озброєння.

“У США побоюються, що, надавши подібний дозвіл, Україна може створити загрозу і критичній інфраструктурі РФ, їх ракетним силам, ядерним об’єктам та решті. Тому ця тематика є досить закритою і чутливою не тільки для США, а й для інших країн НАТО. Саме тому і США, і деякі інші країни безпосередньо не втягуються у війну РФ проти України. Хоча так, саме ухвалення їхніх стратегічних рішень залежить від того, як вони бачать подальшу політику щодо Росії”, — констатував В’ячеслав Потапенко.

І додав, що подібна ситуація склалася і щодо питання використання зброї з території країн НАТО для поразки російських цілей на території України.

Читайте також: Наступ ЗСУ у Курській області РФ відповідає праву України на самооборону, — Столтенберг

Прямий ефір