Дозвіл на далекобійні удари вглиб РФ — лише частина комплексу заходів, які призведуть до справедливого миру, — Попов

Ігор Попов. Фото: telegraf.com.ua

Зняття обмежень на використання західної зброї є найрезонанснішим пунктом щодо української перемоги. Саме на цей пункт, найімовірніше, буде найзлісніша реакція російського керівництва, і воно, напевно, виношує плани, як реагувати на це рішення. Таку думку сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM висловив експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Попов.

“Керівництво РФ дуже турбує зняття обмежень на використання західного озброєння по території РФ. Тому реакція може бути різна. Не виключено, що на нас чекає досить серйозна ескалація, аж до рімейку Карибської кризи 1962 року, — вважає Попов.

Він зазначив, що саме широке обговорення деталей призвело до того, що найімовірніше, Україна отримає цей дозвіл.

“Україна наводить аргументи, що це не означає, що отримавши цей дозвіл, наступного дня стрілятиме відразу по Москві й по бункеру Путіна. Це означає, що вражатимуться ті військові цілі, які безпосередньо беруть участь у плануванні та проведенні військових операцій проти України. І виступає Україна з такою ініціативою”, — наголосив експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна”.

Він наголосив на тому, що отримання цього дозволу на далекобійні удари — не єдиний пункт.

“Тому президент України говорить про комплексну програму української перемоги. Тому що туди входять питання системного надання військової допомоги, так і економічні питання, і дипломатичні питання, і політичні питання. Тому що лише одним цим рішенням ми не розв’яжемо усі військові проблеми одразу. Так, це значно змінить баланс сил на полі бою, але це має бути підкріплене комплексом інших рішень. І ці рішення не можна розділяти. Вони мають працювати у спільному комплексі. Економічні важелі — це боротьба з тіньовим флотом, зі схемою обходу нафтового експорту, це примус до зменшення економічної бази РФ. Військові постачання в Україну — це посилення воєнноздатності української армії. Комплекс дипломатичних методів — це об’єднати більшу частину світу навколо українського мирного плану. Все це має працювати у комплексі”, — резюмував Ігор Попов.

Читайте також: Росія є основним деструктивним елементом архітектури світової безпеки — Буряченко

Прямий ефір